jirka F

Proč jsme se tohle neučili nebo si to jen nepamatuji?

Vrtá mě hlavou jak jeden uživatel upravuje mojí otázku a dá tam tohle: kupříkladu moje otázka na nový klip terapie ve slově terapie to opravil takhle ,,Terapie" místo Terapie proč? Je to třeba součást nějaké speciální interpunkce? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
elkon

Něco o uvozovkách, možností je více: Uvozovky používáme k vyznačení přímé řeči i doslovných citátů, přesných názvů (např. knih, skladeb, článků, časopisů, spolků –⁠ z důvodu zachování zřetelnosti textu, nejsou‑li vyznačeny jinak), výrazů z cizího prostředí, nespisovných výrazů, výrazů ironických, výkladů významů slov apod. Je toho mnoho, záleží na významu věty.

Další odpovědi
Rokio

Když je něco v uvozovkách, tak se to myslí ironicky.