Avatar uživatele
Super guy

Proč je vlastně v Severní Koreji hladomor?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, hapiky před 1371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Fm2.0

Nevím, jak přesně to tam (TEĎ) mají s hladomorem. Ale co se hladomorů týče, tak ty jsou spojeny s ekonomikou (blahobytem národa) a ta je zase velmi úzce propojena s politikou. Vlastně je na ní závislá. A snad není nutno dodávat, že je to vinou režimu, diktatury, špatné správy, ulačování až zotročování lidu.
Režim a systém vlády zahrnuje taky jak je nastavena správa financí, jejího toku, co čemu slouží čemu, jak to celé funguje. Mají tam čučche režim stejná patálie jako komunismus. Neschopnost a pomýlenost v hlavní roli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Hladomor se může vyskytnout i ve vyspělých zemích pokud je způsoben přírodními katastrofami. V praxi se to nestává, neboť demokratické vlády vždy či obvykle udělají maximum pro záchranu lidí. U států s jakoukoliv diktaturou to je jiné. Jejich zásadou je v první řadě neinformovat pravdivě, či vše popírat jen proto, aby neutrpěla jejich pověst. Ale nejhorší je, že obvykle odmítají zahraniční pomoc i když je zadarmo. To je ta největší podlost.
V S.Koreji bylo hladomorů několik. Byly způsobeny suchem či neúrodou. Kimové nikdy neměli zájem přijímat pomoc ze zahraničí, protože stále tvrdili, že S.Korea je nejvyspělejší stát na Zemi, proto je schopna si pomoct sama. Že zbytečně zemřely desetitisíce lidí nebylo pro Kimy podstatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Kdyby byl v S. Korei hladomor, při kterém masově umírá mnoho obyvatel, to by jistě CNN, Reuters, Novinky… psaly palcovými titulky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nějaké zrávy o tom v tisku proběhly, situace zhoršila po embargu na dovoz potravin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Hladomor v Severní Koreji byl hladomor, který se odehrál v Severní Koreji v letech 1995–1999. Oficiální údaj, který by vyčísloval počet obětí na lidských životech, není znám, odhady nicméně hovoří o 220 000 – 3,5 milionu obětí. V KLDR je hladomor označován jako Namáhavý pochod (고난의 행군).
Podrobněji v odkazu: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hladomor_v_Se­vern%C3%AD_Ko­reji

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Hapiky
Máš hmatatelný důkaz, že v S.K. na hladomor umřely desetitisíce lidí? Že jsem to na Novinkách.cz nezaregistroval. Ty konspirační teorie mám opravdu rád.

před 1370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Řekni mě, na jakou zprávu můžeš dostat ze S.Koreje hmatatelný důkaz. Jak jsem napsal, hladomorů bylo několik. Takže pokud chceš ze S.Koreje hmatatelný důkaz, musíš si tam zajet osobně, ale předpokládám, že by jsi krutě narazil a při největším možném štěstí by si se vrátil téměř mrtvý.

před 1370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Propaganda!

před 1370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek