Avatar uživatele
Smackdown

Proč je v nemocnici horší strava než ve vězení?

Příklad – ke snídani ve vězení dostanete celou vánočku.
v nemocnici dostanete 2× slabý platek chleba s malinkým másličkem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michala11 před 1981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Protože pacienti těžko zorganizují vzpouru.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Proč? Na to by vám adekvátně odpověděli ti, kteří jsou za stravování odpovědní stejně jako za přidělování prostředků z rozpočtu.

Třeba v této nemocnici je strava výborna.

https://stabrun­talsko.cz/stra­vu-z-kuchyne-podhorske-nemocnice-vyhledavaji-i-firmy-a-verejnost/

--

Nebyla jsem ve vězení, v poslední době ani v nemocnici, takže nemohu srovnat.

Pročtěte si odkaz

http://tn.nova­.cz/clanek/co­si-co-pripomina-jidlo-tyto-slichty-dostavaji-pacienti-galerie.html

Příplatky pacientů na stravování.
"Někteří kritici upozorňovali, že tento výpadek příjmů bude mít vliv na kvalitu služeb v nemocnicích. A to se pochopitelně týká i jídla. V českých nemocnicích se tedy sice najíme zadarmo, ale zato zpravidla nevalně.

Ve světě si nemocní za dobré jídlo zaplatí a nedostanou ho zadarmo jako v Česku. I proto možná jíme v českých nemocnicích tak, jak jíme."

Mluvila jsem s jednou známou, které se vrátila z nemocnice. Na jídlo si nestěžovala, divila se, že někteří pacienti vyhazují sýry, šunku atd.

Ale když člověk leží, příliš se nepohybuje, někdy nemá na jídlo chuť. Co člověk, to jiný názor.


"Stravování odsouzených

Strava je odsouzeným vydávána 3× denně a to podle platné stravní normy v rámci stanoveného peněžního limitu na osobu a den. Odsouzenému, který je zařazen do zaměstnání náleží svačina , tzv. přídavek ke stravě, dle typu práce též přídavek nápojový. Ve věznici je zajištěno dietní stravování."

https://www.vscr­.cz/veznice-rynovice/o-nas/vykon-vezenstvi/stra­vovani-odsouzenych/
:

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Ono jak kde a jak pro koho. O složení a množství jídel rozhoduje dietní sestra. Personál dostává běžnou stravu, někteří pacienti vyžadují dietu. Rovněž kalorický výdej je v nemocnici pro pacienty menší než ve věznici. V nemocnici ve Valmezu např. vaří dobře. Samozřejmě, že dietáři spokojení moc nejsou, když např. nemohou dostat páreček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Protože v nemocnici hradí stravu zdravotní pojišťovna, kdežto vězňové si stravu hradí sami, i když to tak na první pohled nevypadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

V nemocnici se pacienti pravidelně váží a denní dávka asi vznikla takovýmto pozorováním – aby pacienti nepřibírali ani nehubli. Jenže tam za lidmi chodí návštěvy, které jim nosí něco na přilepšenou. A s tím je asi taky kalkulováno.
Já tam kdysi ležel měsíc a zhubl jsem o 5 kg. (Máma byla nemocná a jiné návštěvy jsem neměl.) Teď bych naopak takový ozdravný pobyt potřeboval, ale zas abych to nepřivolal.
Se stravou ve vězení nemám zkušenost, ještě mě nechytili – když jede kolem autobus nebo auto, skočím do křoví nebo obilí a schovám se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Otázka je, co je horší.
Mně přijde horší ta vánočka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Není! Uvedený příklad je otázkou kvantity, ne kvality. U pracujících ve vězení je to o půllitr mléka navíc…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nejdřív ZKUS (nebo si alespoň relevantně prověř) a PAK mudruj! To víš, podle „zaručených zpráv“ mají muklové v lapáku sauny, v praxi jsou rádi, když jim 1× týdně pustí teplou vodu.

Masová konzerva na tom jídelníčku? Dokážu si představit – prošlá, nafouklá pořízená zdarma za odvoz, ovšem prúčtovaná a proplacená jako provojakostní – to víš, bachaři, vedení a obecně personál si také chce přilepšit, přece nebude žít jen z té „almužny“ (mzdy), kterou jim dává stát.

Tys určitě nebyl na vojně že ne? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… aby se tam pacoši dlouho nezdržovali … na druhou stranu je to třeba důvod, proč je hodně recidivistů, že by za to mohla dobrá strava ??? …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Asi jak kde… Já byl kdysi na infekčním v Budějkách (no u6 to bude 30 let) a rozhodně si nemůžu (…nemohl jsem si…) stěžovat. Hned první den pečené kuřátko až do postýlky… paráda 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Byl jsem teď ve FNUSA Brno. Třebas svíčková byla výborná. A zase plátek s dušenou mrkví a hráškem totálně bez chutě, připomínalo to piliny. Ti kteří měli štěstí na jinou „dietu“ dostali vynikající tvarohové knedlíky s jahodovou náplní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek