HenryFonda

Proč je dnešní filmografie tak velmi mizerná?

Vysvětlí mi zde někdo,proč nebo z jakého důvodu je česká i zahraniční Filmografie tak velmi mizerná,filmy které jsou v kině nebo mají premiéru mají sice obrovské obraty ale co se týče nějaké efektivní kvality filmu je to dost mizerné,hlavně v 3D verzi. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Když víte, že je dnešní filmografie tak velmi mizerná, proč se tedy ptáte?
Odpověděl jste si sám na otázku PROČ,

Názory se liší, jsou filmy divácky oblíbené, nelíbí se kritikům. Třeba Troškovy filmy.

Nejsou na prvním místě peníze? Jindy nenáročnost diváků? Jen filmy zhlédnout, ale nepřemýšlet u nich? Témata, která naopak nezaujmou atd.

Pokud se díváte na dabované zahraniční filmy, český dabing je nejlepší na světě.

Další odpovědi
led

Aj filmami sa robí obchod a politika, aj keď si to väčšina ľudí nemyslí. Ak si všimnete, kto platí, to množstvo sponzorov, uvedomíte si to množstvo peňazí, ktoré sa okolo toho točí. Najkomerčnejšie filmy, sú práve tie, které nežiadajú diváka o to čo je pre neho namáhavé, premýšľať. Divák sa chce baviť, utiecť z reality a pri tých „siláckych a krvavých“ tešiť sa, že „mňa sa to netýka“, ako na gladiátorských hrách. Nie nadarmo aj v starom Ríme platilo „chlieb a hry“. Dajte ľuďom najesť a „zábavu“, nech sa odpúta od reality všedného dňa. Rôzne filmové triky a efekty slúžia na zakrytie slaboduchosti scenára.

Edison

Konzum… To je celé. Při vědomí, že za měsíc po těch brakách ani pes neštěkne nestojí za to investovat do technické kvality. To je jako s průmyslovým zbožím. Úplně totéž. Netřeba investovat do výdrže výrobku, neb vývoj jde tak rychle dopředu, že produkt je morálně zastaralý už v okamžiku jeho koupě. Myslíš, že dnes má smysl vyrobit televizor, který vydrží 20 let? Proč? Technologie se změněj… do tří let se bude přenášet terestricky i UHD, ne-li 8K. K tomu bude potřeba mnohem větší datový tok, nová komprimace, nové kanály, nové přístroje. Zvuk už nepojede v 5.1 ale nejmíň 7.1… Platí totéž, co o obrazu. A takhle by se dalo pokračovat dál a dál. A s filmama a uměním vůbec je to totéž. Podívej se, jak rychle mizej třeba písničky. Která z moderních se udrží dýl, než půl roku?

marci1

Zřejmě to bude tím, že klesá náročnost filmového diváka. ☹

Lurius

Nikdo nemůže za tvůj mizerný vkus

Edison

Marci má taky pravdu. Dnešní lidé hledají jednoduchost. Jasné obrazy. Černá x bílá. Žádný přemejšlení, žádná představivost. Ono je to vidět i na zdejších otázkách. Proč by hledali a pracovali s informacemi, když je tu kdokoli, kdo mi nastrká informace pod nos. A co, nebudou přeci ani přemýšled nad tím, jestli jsou ty informace relevantní. A co, napíšou nějaký blábol, ať jiní přemýšlejí, na co se ptají… A běda všem, když nepochopí, na co se ptají.