Midoc

Proč je v dnešní době nedostatek hmyzu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ovlivňuje to cel řada faktor§. Neni jen jedna příčina. Jednak počasí, hospodaření s krajinou, velmi nízké stavy dobytka a hospodářských zvířat, čistota ovzduší, používání chemie. To vše má vliv v současné době na nízké stavy hmyzu. Jistě bude ještě cel řada dalších faktorů.

Další odpovědi
xiperio

Nedostatek? Spíš bych řekl, že je některý druh dokonce přemnožený, Jelikož člověk likviduje jejich přirozené predátory.

zjentek

Pravda, nevím. Dnes k večeru jsem měl při ořechu chrousta. Jednoho.

Ametyst

Na to si rozhodně stěžovat nemůžeme. Od much, motýlů, vosiček, včel a čmeláků až po mravence všech velikostí, vše je na svém místě. Bohužel jsme se substrátem přinesli i svinky, a ty ničí všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Hmyzu také škodí glyfosát. Také v Německu má být od roku 2023 zakázaný.
https://www.the­guardian.com/en­vironment/2019/sep/0­4/germany-ban-glyphosate-weedkiller-by-2023