Jojomi

Proč je u žen důležitější krása než u mužů?

V jednom článku psali, že ženy si nejčastěji závidí krásu, ale proč si muži navzájem nezávidějí krásu? A proč jsou u chlapa nejdůležitější peníze a u ženy krása?
Doplňuji:
Ještě doplňuji, chlapi se nelíčí a jsou přitažliví, malé děti se nemalují a jsou pěkné a kdyby ženy chodily přirozeně nenamalované jako muži, to by nebyly přitažlivé?

Nejlepší odpověď
quentos

Je to dáno instinkty vedoucími k zachování druhu. U ženy krása symbolizuje zdraví a plodnost, muž tudíž krásnou ženu vždy vyhodnotí jako hodnou toho, aby jí předal své genetické informace, protože u ní považuje za vysoce pravděpodobné, že mu porodí zdravé potomky. Žena zase u muže odpradávna považuje za nejdůležitější „přístup ke zdrojům“, tedy schopnost budoucí rodinu zabezpečit. Dříve toto symbolizovala hlavně síla (potřebná k lovu), ale jelikož dnes „zdroje“ především znamenají „finanční zdroje“, holt je tomu v současné době tak, že čím bohatší chlap, tím atraktivnější :{(>
Doplňuji:
ad líčení: většina mužů tvrdí, že pro ně je přitažlivější přirozená krása, tedy bez líčidel (vynechme výjimky typu Jágr, který si vybírá partnerky zejména mezi modelkami a zřejmě mu nevadí, že má každý večer, když se partnerka odlíčí, doma strašidlo). Z toho tudíž vyplývá, že líčení je spíše jakýmsi „konkurenčním bojem“ mezi samotnými ženami – domnívají se, že např. špatná pleť jim ubírá na dojmu „zdravé ženy hodné předání genetických informací“, proto se ji snaží skrýt.

Další odpovědi
annas

Na otázku Proč si musí každý odpovědět sám.

Pojem krása je přece čistě subjetkivní. Někteří muži berou ženu jako doplněk, těší je, že jim partnerku někdo závidí, jiný muž zase bere „běžný“ typ, nepředvádí se před světem, ale ukazuje tu, která se líbí jemu. Někomu se krása okouká, pro jiného muže musí mít žena trvalé vnitřní kouzlo, jindy si uvědomuje, že vizáž nestačí a že v jiné oblasti žena ustrne atd.

Někde jsem četla, že když je muž výrazně atraktivnější než jeho partnerka, tak se chová nadřazeně. Myslí si, že si zaslouží někoho lepšího a že se nemusí snažit hledat tu ideální. Ženy se na něho lepí jako včely na med.

--
Ale velmi často ovlivňuji vztah peníze., ať již jde o ženu, nebo muže.

Když je muž bohatý, žena mu dost často vsugeruje, že ho miluje, muž si neuvědomuje, že je to třeba zlatokopka, především tehdy, když jde o velký věkový rozdíl. 'Ženy či muži podlehli představě o velké lásce? .
..
Nejen mnohé ženy hledají movité muže, ale i mužové, kteří mají peníze, se domnívájí, že pomocí nich získají atraktiivní partnerku stejně jako když jsou mladí mají šarm a inteligenci.

Často je třeba mít v životě štěstí, aby se našli jedinci, kterým je spolu fajn a jsou šťastní. V tom případě by peníze neměly zničit jejich vzájemný vztah. … Tak stálo v osudu …

Co je lepší? Vztah krásky a (bohatého) zvířete, nebo vztah Romea a Julie?