zjentek

Proč je to všude samej kohoutek?

To máme kohoutek u vodovodní baterie, různý ventily, kohoutek coby spoušť či tažný mechanismus pistole či pušky, nebo ten hřbetní hrbol u zvířat- výška v kohoutku a mnoho dalších kohoutků. Přitom mezi podobnými „kohoutky“ nejsou patrný souvislosti.

A proč zrovna kohoutek?

Odpovědi
marci1

Kohout, kohoutek je zoologicky označení samečka některých ptáků a také název různých věcí ( kohoutek u střelných zbraní, větrná korouhvička, účes,rostlina kohoutek), protože připomínají pyšně vzhůru vztyčenou hlavu kohouta. 🙂
https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/prijmeni-kohout