annas

Proč je M nenáviděným předmětem? „Na M nelze napsat tahák. Je to předmět o chytrosti,“ říká J. M. Jak to vidíte vy?

M = matematika. Autorem slov je Jakub Mikeš

https://citaty­.net/citaty/1993608-jakub-mikes-vite-proc-je-matematika-nejvice-nenavidenym-predm/

Měli jste rádi ve škole matematiku stejně jako uvedení autoři?

V MF Dnes 25/4 2022 je stránka Příprava na maturitu. Kromě algebraických výrazů mě zaujala slova významného německého básníka .

J. W . Goethe: "Matematici jsou jako Francouzi, Cokoliv jim řeknete, přeloží si do vlastního jazyka, , takže to okamžitě znamená něco jiného.

Proč miloval Stendhal matematiku? "Protože vylučuje dvě věci: přetvářku a neurčitost.“

https://citaty­.net/citaty/221721-jaroslav-putik-proc-miloval-stendhal-matematiku-protoze-vylucuje/

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/vector­s/%C5%A1kola-u%C4%8Ditel-matematika-307641/

Nejlepší odpověď
jirka F

Já jsem (později na středním odborném učiliští se u mně objevila láska ke geometrii kdy jsem si uvědomil že není těžká ale musí se pochopit.) Matematiku číselnou jsem nenáviděl protože mě přišla obtížná. Na maturitu je proto třeba být chytřejší a to já nejsem. Já jsem rád že mám vyuční list.

Další odpovědi
Drap

M neni o chytrosti, ale hlavně o logice. Matematika funguje přesně a logicky. To že nejdou psát taháky tak úplně pravda neni, ale kdo přemýšlí logicky a pochopil logiku matematiky, nepotřebuje ani žádné taháky, protože si ve dokáže odvodit. Pravdou je, že tam se nic okecat nedá.

_Bůh_

Já mám matematiku rád, protože v ní neexistuje jediná správná odpověď. Každý můžeme mít svůj názor, a každý bude správný.

paul1

Z matiky jsem si (časem) oblíbil goniometrii i trigonometrii, ale až tehdy, když jsem ji pochopil. S logaritmickým pravítkem jsem ale měl problémy neustále.

Justin1

Na matematiku potřebujeme určitý druh myšlení a představivosti. Někomu to jde, někdo se zase lépe učí nazpaměť, což v matematice není dostačující.

Matematiku jsem měl vždycky rád. Učení nazpaměť mě neuspokojovalo tak dobře jako učení něčeho, s čím se dá dělat něco víc než jenom opakovat, co jsem si zapamatoval.