afro.minerva

Proč je běžné hlídat sourozence?

Hodně let mě taky trápí otázka: Proč si rodiče myslí, že je v pořádku, když nacpou mladšího sourozence tomu staršímu na hlídání. Mladší dítě to prostě udělá, aby je nesklamalo a pak přichází o obrovskej díl svobody a hlavně dětství. To dodnes nechápu.

Odpovědi
Klarisa

Taky mě to trápilo v dětství a v dospělosti jsem se na to ptala známých a nikdo vlastně nevěděl proč to tak je.Já myslím,že to je v nás,automaticky přenecháme péči dítěte tomu,kdo je po ruce,protože nemáme čas.Samozřejmě,že starší sourozenec bude muset hlídat dítě,naučí se tak i zodpovědnos­ti.Ovšem nesmí toho hlídání být příliš.Je potřeba mu ponechat svobodu.