Kelt

Proč filmaři nepoužívají při některých scénách odborného poradce?

Například při práci s jedy a omamnými prostředky se herci chovají jinak, než předpokládá účinek. Například ve filmu Angelika a král je krásná scéna, kdy služka nechá Angelice na posteli nové šaty, na kterých je nasypaný jed. Kdo se toho jedu dotkne, zemře. Služka nechala na zemi listy z rostliny, ve kterých nesla ty šaty, aby se jí nic nestalo a na listech zůstal prášek jedu. Angelika to pozná, zavolá ji, aby jí podala ty šaty, ale ona odmítá a tak Angelika vezme šaty do rukavic a mlátí jimi služku. Pak je vidět, že služka má rány na paži a obličeji a umírá. Jed z Malty, protijed neexistuje. Při tom bouchání, určitě se nějaký prášek musel uvolnit a poškodit i Angeliku. Ta ale nezraněna, nezasažena, i když byla oblečena ještě méně, než ta služka.
Asi by se film, natočený před 40 lety neměl posuzovat dle dnešních zákonů a měřítek? A těch scén by sa dalo najít více.

Nejlepší odpověď
Emefej

Takových nesmyslů je ve filmech plno. V řadě kriominálek je scéna, kdy policista drží v ruce balíček s neznámou látkou, prořízne obal, ochutná a řekne „Čistý heroin“. Takhle to ale v praxi nefunguje. Odborný poradce něco stojí a proto se jeho služby nevyužívají.
Doplňuji:
Nesmysly jsou i ve filmech, při kterých odborní poradci určitě byli. Vzpomínáte na scénu ze sovětského filmu Osvobození? Poručík Cvětajev se před německým tankem schová ze dveře, tank do nich asi z deseti metrů vystřelí z kanónu. Z otvoru po dveřích se vynoří živý poručík, na hlavě má přilbu s dírou po průstřelu tankovým granátem, ze které se kouří. Jde a dál bojuje:-)

Další odpovědi
gecco

😁
Ty chceš posuzovat romantický film z faktografického hlediska???
LOL
To je kategorie filmů, nad nimiž si mají lidé (baby) zaslzet z hlediska zobrazovaných emocí, ne z hlediska logických lapsů či historických bludů…

jáára

,,Jed z Malty, protijed neexistuje."
co to je? definuj. a překlep neberu

Jinak ten film sem neviděl a neuvidím.
Odborné poradce využívají. Divák je dnes náročný a není blbej

Pepa25

Poradce používají a chyby stejně vznikají …

Zdroj: http://www.kfil­mu.net/chyby.php

Hlada

Odborní poradci se používají. Záleží na žánru. Například v Deitlově Nemocnici jsou uvedeni v titulcích. Třeba ale takový Mrazík by po poradě se statikem nebo zubařem hodně ztratil.

akvidzerp

on nechce posuzovat romantický film, však tam má napsaný například…nevím co je to zas za nejlepší odpověď když to není odpověď na otázku… já si zas kolikrát říkám že když se ve filmu ožerou že by se někdy mohli doopravdy třeba trochu opít ti herci kvůli věrohodnosti, protože kolikrát to vypadá divně že se snažej mluvit opile, ale jde vidět že jsou střízliví