Shini

Jaký je nejlepší romantický film?

Jaký je podle Vás nejlepší romantický/drama film?

Od roku 2008 do 2019.

Nejlepší odpověď
NoFear

Mně se líbila Bláznivá, zatracená láska (romantická komedie).
Láska Nebeská 2003 a Zápisník jedné lásky – ten se mi líbil mnohem víc než Láska nebeská.. (ale já vím, nesplňují „od roku 2008“).
S láskou, Rosie (to se mi líbilo a jinak je to celkem dost oblíbené).
Spisovatelé (v originále Stuck in love) – ty mám asi nejraději
Než jsem tě poznala
Lásky čas (to jsem neviděl, ale hodnocení to má vysoké)
After: Polibek (spíš pro puberťáky, ale podívat se na to dalo)
Hvězdy nám nepřály (to mě až tolik nebyvilo, ale hodnocení to má dobré)
Thole je válka! (celkem dobré, ale ne až tak romantické.. podobně by se sem dali zařadit i Pan a Paní Smithovi)
Půlnoc v Paříži (dost se mi líbil, ale na tu romantiku až tolik zaměřený není)
Kamarád taky rád (kupodivu dobré, viděl jsem 2× nebo 3×)
Terapie láskou (viděl jsem nedávno, žádný zázrak)
Voda pro slony
500 dní se Summer (hodně povedené)
Nádherné bytosti (kdysi se mi to líbilo, asi taky spíš pro puberťáky – ale jako mnohem lepší než ten výše uvedený After)
A i náš český film, Probudím se včera. Na naše poměry celkem dobrá „romantická“ (scifi) komedie :D

Další starší:
A co když je to pravda
50X a stále poprvé
Taková normální holka
Čokoláda
Před úsvitem (1995), Před soumrakem (2004), Před půlnocí (2013) – trilogie na sebe navazující. Všechny dobré, i když ten třetí už byl slabší.
Láska přichází zvolna
Titanic (však šlo hlavně o ty dva a ne o tu loď)
Dům u jezera
Velmi nebezpečné známosti
Pýcha a předsudek 2005
Osudová láska Jany Eyrové (4-dílné)
Láska v bílém pekle (4-dílné)
Pretty Woman
Romeo a Julie (1968, 2013, 2014)

Všechny, kromě Lásky čas, jsem viděl a ujdou. Co je nejlepší ti ale asi neřeknu… Já bych z nich všech asi volil Pýchu a předsudek, ale to není od 2008.

Teď jsem si všiml, že tam máš i „drama.“ Tak třeba Nedotknutelní (bromance" :D) , Zmizelá, Bouřlivé výšiny (1992), Pokání, Tristan a Isolda, Hrabě Monte Cristo 2002, Modrá laguna 1,2, Duch, Dokonalý trik, Iluzionista, Memento. Vybral jsem, na teré jsem si vzpomněl (a co mají trochu společného i s romantikou nebo láskou).

Další odpovědi
Smack

Baaghi 1,2,3

paul1

Celkem se mi líbil film: Jíst, meditovat, milovat (USA, 2010)

GM

Hodně se mi líbí Město andělů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

Ještě Malou Dorritku a podobné románové klasiky jsem zapomněl zmínit.

NoFear

A „P.S. Miluji tě.“ Zatím jsem niveděl, ale oblíbené to je. Navíc původní knižní verze je od stejné autorky jako „S láskou, Rosie.“