Avatar uživatele
Pokročilý

Proč existuji nemoci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou to jen organismy, stejně jako my, kteří se akorát chtějí rozmnožit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom, z kterého pohledu se na příčiny díváte. Léčím se pomocí čínské a alternativní medicíny. Již jsem to několikrát zmiňovala, ale nikoho nepřesvědčuji, jen konstatuji.
------
Máte-li zájem, pročtěte si odkaz:
Klíčem ke zdraví je důraz na rovnováhu! Přítomnost samotné nerovnováhy není příčinou nemoci, ale pouze vyjádřením příčiny nemoci. Kupř. člověk, trpící řídkou stolicí, únavou, nechutenstvím, což odpovídá nedostatečnosti čchi sleziny, je pouhým vyjádřením přítomné nerovnováhy. Tato nerovnováha může být způsobena stravovacími návyky, životním stylem, cvičením apod.

Např. v dospělosti se uvádějí všechny možné příčiny, obzvláště pak vedou emocionální.
vnitřní - emoce
vnější - počasí
ostatní - konstituce, únava, přepracování, nadměrná sexuální aktivita, strava, epidemie, parazité, jedy, úrazy, neadekvátní terapie apod. (nové jako je radiace, chemizace…)
atd.

http://www.patentnimedicina.cz /…


Avatar uživatele
Zlatý

Nemoc, nemoci… Přemýšlíte, kde se vzaly? Co je příčinou nebo příčinami zrovna těch vašich? Proč vůbec člověk onemocní, a proč zrovna tou či onou nemocí, která mu tak ztěžuje život?

http://www.celostnimedicina.cz /…


Avatar uživatele
Stříbrný

Huxova odpověď je správná. Co se týče nakažlivých nemocí (parazitů - virů, bakterií i mnohobuněčných organismů např. tasemnice, hlísti atd.), tak jejich vliv na náš evoluční vývoj je daleko významnější, než by se zdálo. O tom je zajímavá kniha - Matt Ridley: Červená královna. Píše se tam, že evoluce je z jistého hlediska vlastně neustálý závod ve zbrojení mezi hostiteli a parazity. Dokonce pohlavní rozmnožování pravděpodobně vzniklo jako zbraň proti parazitům, protože nebýt parazitů, bylo by vždycky výhodnější rozmnožovat se klonováním.


Avatar uživatele
Bronzový

Co myslíte slovem "proč"?

Ptáte-li se po příčinách nemocí, pak jsou rozmanité. Záleží, co všechno pod pojem nemoc zahrneme. Od genetické vady, přes život vedený způsobem nebo v prostředí, pro které Váš organismus není přizpůsoben, po působení organismů, které ten náš využívají jako životní prostředí.

Prvé jsou vrozené vady a dispozice. Druhé například špatná strava, jednostranná zátěž ogranismu jako je čumění do počítače, zvláště když je venku tak hezky, pobyt v chemicky zamořeném prostředí, nedostatek pohybu, dlouhodobé vystavení stresu aj. Ty třetí mají na svědomí různé mikroorganismy - jak píšou Huxa a Klumprt.

Pokud hledáte smysl nebo účel nemocí, asi Vás zklamu. Není mi známo, že by shora uvedené faktory disponovaly nějakou inteligencí a vědomě se snažily dosíci jakéhosi cíle. Pokud však poznatky o dané problematice využijete k tomu, abyste nemocím čelil, jistě to nebude špatné rozhodnutí. Můžete jít příkladem ve zdravém životním stylu, angažovat se v ekologii, a je-li Vám genetika příznivě nakloněna, věnovat se medicínskému výzkumu. A nemyslím, že by věci vadilo, když to pojmete tak, že ty nemoci tu jsou právě od toho ;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Kdyby nebyly nemoci, nepoznali by jsme co je to zdraví :-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Někdy i proto, aby nám něco ukázaly.


Avatar uživatele
Bronzový

Na to najdeš odpověď v prvních třech kapitolách 1.knihy Mojžíšovy (kterákoliv Bible). Nezávislost na Stvořiteli, zdroji života, rovná se ztráta dokonalosti, stárnutí, nemoci, degenerativní poruchy a nakonec smrt. Naštěstí existuje řešení, viz zdroj :)
(první čtyři verše 21.kapitoly knihy Zjevení - Bible)

Zdroj: http://wol.jw.org/cs/wol/b/r29 /lp-b/Rbi8/B/2000/66/21

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad huxa. A co těm organismlm umožnilo množení? Takže to není příčina nemocí, ale následek.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Proč tedy existují nemoci?????

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1915
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1155
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.