Avatar uživatele
INRI

Proč dotykové telefony vytlačují z trhu tlačítkové telefony?

Dříve byli dotykové telefony s operačním systémem drahé ale to se změnilo a jsou už k dispozici levné dotykové telefony a tím je malý zájem o klasické tlačítkové telefony. Byli zde snahy o to zachránit tlačítkové telefony tím že se technicky a vzhledem vylepšovali ale ukázalo se že ani o vylepšený telefon není zájem. Tlačítkové telefony používají už jenom; děti, důchodci, chudáci atd.

Dotykový telefon se dneska stal běžnou součástí života lidí, co chodí do školy a zaměstnání. Popularita dotykových telefonů je díky možnosti připojení k internetu a díky veliké univerzálnosti a veliké nabídce programů a her. Často je telefon napojen na sluchátka, a tak je možnost telefonovat a mít telefon v kapse.

Často se dotykové telefony používají na fotografování a natáčení videa, problémem je zde držení telefonu, a tak se vyrábějí i různé držáky telefonu pomocí kterých je možné i fotografovat sami sebe před nějakým zajímavým pozadím. Často zde jsou rozdílné názory na to, jaký telefon je správné si koupit, někdo preferuje populární známou značku a jiný zase preferuje malou cenu. 

Zajímavá 0 před 248 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dotykové telefony také umožňují mnohem pohodlnější a intuitivnější ovládání, než tlačítkové telefony. Díky funkcí, jako je gesto pro změnu stránky nebo přiblížení, umožňují rychlejší a snadnější navigaci. Dotykové telefony také často nabízejí větší obrazovku bez potřeby fyzických tlačítek, což je výhodou pro sledování videí, hraní her nebo používání aplikací.

K tomu všemu, vývoj aplikací a technologie se soustředí na dotykové telefony. Mnoho moderních aplikací a her je navrženo speciálně pro dotykové obrazovky a nemusí být kompatibilní s tlačítkovými telefony. To znamená, že uživatelé tlačítkových telefonů nemusí mít přístup k nejnovějším aplikacím a funkcím.

Přechod z tlačítkových na dotykové telefony proto není jen otázkou módy nebo preference, ale také otázkou přístupu k technologiím, funkcím a aplikacím. I když tlačítkové telefony stále mohou mít své místo pro ty, kteří preferují jednoduchost a není jim potřeba připojení k internetu, většina lidí se dnes spoléhá na své telefony pro mnoho různých účelů – a pro tyto účely jsou dotykové telefony nejvhodnější volbou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Vytlačují? To je vtip? Dávno vytlačily! Díval jsem se na jeden eshop, který má skladem asi 900 typů, z toho je jen 100 tlačítkových. Nejprodávanější z tlačítkových není v první dvacítce nejprodávanějších mezi všemi telefony …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

A proč pokládáš otázku na kterou si sám odpovídáš?

Jinak sám mám jeden tlačítkový telefon jako spolehlivou zálohu se starou simkou. Výdrž na baterie je asi 14 dní a je téměř nezničitelný (malý v pouzdře, obvykle přebývá někde na dně mého batohu)

Ale vzhledem k tomu, že jsem přeci jen trochu fanda do technologií, tak mám pochopitelně i poměrně kvalitní dotykáč. Ale je spousta lidí, kteří telefon potřebují na volání a nic jiného od něj nechtějí. Souhlasím s tím, že malý jednoduchý tlačítkový telefon je problém sehnat. I ten jednoduchý samsung co mám už se přestal vyrábět ☹ a ty nové různých značek se snaží být až moc chytré, nebo se jim snaží dělat pokročilejší a pokročilejší ovládání, kde ta užitná hodnota čím dál více klesá ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek