Proč denně ubývá cca 25 hektarů zemědělské půdy?

Zajímalo by mě,jak je možné že den co den ubývá 25 hektarů zemědělské půdy,je to snad i tím že všechna zemědělské půdy bylo rozprodáno na stavby výrobních a logistických fabrik a my místo pěstování vlastních zemědělských plodin(kukuři­ce,brambory,řep­ka…) budeme neustále stavět a stavět nové zahraniční fabriky a budeme jíst ten maras z dovozu? viz zdroj: https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/452444-denne-ubyva-25-hektaru-zemedelske-pudy.html mám to pochopit i tak že v ČR bude v budoucnosti totální konec zemědělství když vsude na orné půdě budou stát fabriky na výrobu automobilových komponentů aj. děkuji

Odpovědi
Kryšpín

Průmyslová bytová výstavba, těžba, doprava, sítě, rekreace, sport a.t.d.