dust8

Proč dálkový ovladač na hifi věž funguje až na tlačítko vypnout a zapnout a musí se to zapínat/vypínat ruč­ně?

Nejlepší odpověď
quentos

Měl jsem stejný problém. Není to tím, že je nejpoužívanější, a tím pádem nejvíc „opotřebované“?

Další odpovědi
Dochy

Nejspíš opotřebovaný nebo zaprasený kontakt.
Pokud je to univerzální ovladač, tak ses možná netrefil na to správné kódování. (Při jednom pokusu o nastavení mi také zlobilo jen snad jedno ale poměrně zásadní tlačítko, už si nepamatuju, jestli to bylo zrovna vypínání)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Ještě poznámka: Zda funguje tlačítko jako takové můžeš obvykle zkontrolovat mobilem nebo foťákem. Z malé vzdálenosti koukneš mobilem v režimu foťák na vysílací LED a zmáčkneš tlačítko, Pokud uvidíš, že se LEDka rozsvítila, tlačítko funguje a chyba je jinde.
(optické čipy mobilů a foťáků jsou na rozdíl od lidského oka obvykle na IR citlivé)