Avatar uživatele
mosoj

Proč byl případ Islandu zamlčen ?

Média nás nedávno zásobovala do posledního detailu o nepokojích v Egyptě a až do určité doby i v Libyi. Mlčela však jako hrob o revoltách a o příkladné ukázce občanské revoluce, která se odehrála před dvěma lety na “demokratickém“ Islandu, kde občané donutili odstoupit protilidovou vládu a přepsat ústavu. Právě proto, že případ Islandu je modelem opravdu občanské revoluce, byl tento případ ututláván všemi světovými masmédii, samozřejmě i našimi.
Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti moci, která dovedla zem i celý svět ke krizi. Islandský model ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch. Ne ale strach o život, ale o svoji kariéru. Cenzura občanské revoluce na Islandu je nejlepším důkazem jak se zachází s informacemi, které můžou být nebezpečné pro politické a ekonomické elity.
Na Islandu lidé rezignovali na jakoukoliv podobu vlády, velké banky byly znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé nezaplatí dluhy, které vytvořili politici, protože je to problém jejich špatné finanční politiky, ne lidí. V nové ústavě bylo zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik. Jako je tomu už více než 700 let ve Švýcarské konfederaci !

Umlčená fakta o Islandu :
V r. 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil svou činnost. Země zkrachovala.
Rok 2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutí k rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok. Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5% úrokem.
Rok 2010. Lidé jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu. V lednu 2010 ho prezident odmítne ratifikovat, a oznámil, že ho bude konzultovat s EU. Lidé jdou znovu do ulic. V březnu se koná referendum, jehož výsledek je, že 93% lidí odmítne zaplatit dluh vůči Británii a Holandsku. Vláda byla donucena k tomu, aby zahájila vyšetřování, které má vyřešit právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Dojde k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů. Interpol vydal rozkaz a všichni zúčastnění bankéři opouštějí zemi. Lidé dávají dohromady novou ústavu, která už není kopií dánské ústavy, jako tomu bylo doposud.
Rok 2011. Ústavodárné shromáždění, složené z lidí přímo volených lidmi, zahájilo svoji činnost v únoru a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení. Ta musí být schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.

Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování bank, obecné referendum, uvěznění lidí zodpovědných za krizi a přepsání ústavy přímo občany.
Co se stalo na Islandu bylo pozorováno všemi předními evropskými politiky jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero, Berlusconi a i dalšími a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich zkorumpované systémy. Bojkot informací o Islandu byl striktně dodržován tisíci „nezávislými a nestrannými demokratickými“ novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize. Masmédiím vládní vyjednávači nabídli údajně v některých zemích daňové úlevy výměnou za mlčení. Ale přesto přese všechno se zprávy o islandské revoluci šíří po celé Evropě. Občané se tu sami postavili zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dali světu lekci z opravdové demokracie. Po celém světě bude tato vzpoura občanů známa a oceňována, dříve nebo později, a to navzdory vládám politických a ekonomických kriminálních „elit“, které m.j. zapříčinily celosvětovou krizi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? led, GM, Terryle, BandiOl, hanny 2, arygnoc, anonym před 4744 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

1 – Prečo chcú cenzúru na internet?
2 – Kto nič nevie, nie je nebezpečný…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BandiOl

Nikdo nebude propagovat to co je konkrétní vládě nepříjemné.
Vždy je nutné pro občany hodit senzaci a ne řešení situace.
Příklad byl i převod Eurotelu na Telecom. Byla o tom pouze malá informace. Ale pan Opočenský byl každý den na očích, jak měl styk (dobrovolný) za peníze s osobami pod 15 let. Jak hrůzná událost, že?
Když vzpomeneme ´89 rok je to boj proti totalitě. Když bychom nechtěli současnou vládu, je to boj proti demokracii a tam by bylo nutné nasadit policii, aby „chránila“ občany a majetek občanů.
Všimnete si prosím jak se pomalu vytváří nový totalitní systém – sledování aktivit občanů – kamery, sledování internetu pod rouškou sledování daňových úniků, nepostižitelnost státních úředníků za špatné rozhodnutí,…
Dostáváme informace, ale pro „plebs“ se zvýrazní senzace.

Zdroj: www.cnews.cz/cesko-chce-cenzurovat-internet-kvuli-hazardu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

představte si, že by se stalo ve všech státech unie, nebo co hůř, světa?

umíte si představit, kolik bankéřů, politiků, lobbistů a jinýcu -istů by dostalo infarkt?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek