autacek

Proč by mělo mít dítě jen dva rodiče, nebyli by praktičtější třeba tři či čtyři?

Rodič 1, 2, 3, 4, žádný otec ani matka, proč tedy zůstávat zrovna jen u dvou?

Nejlepší odpověď
dubraro

V jistém smyslu plnila tuto úlohu instituce kmotrovství. Kmotři byli vlastně náhradní rodiče, pokud by se těm biologickým něco stalo.

Další odpovědi
elkon

Další trapný dotaz. Rodič je ten kdo dítě stvořil. Název sám napovídá, vše ostatní jsou bludy.

led

To bolo v prvotnopospolnej spoločnosti, aj dnes u mnohých „primitívnych kmeňov ďaleko od civilizácie“, kedy sa o deti stará celý kmeň, nielen jeho biologickí rodičia. Vychádzalo to z praktických potrieb, pri veľkej úmrtnosť malých detí, krátkeho života dospelých, teda aj rodičov, pretože to v tej dobe bola jediná možnosť ako udržať rod, kmeň nažive, ak mal mať budúcnosť.
Dnes to ešte občas vidno v niektorých zoskupeniach, žijúcich hlavne na kraji typu euro-americkej civilizovanej spoločnosti v komúnach.

Kelt

Když vezmeme v úvahu, že matka je jenom jedna a měla by pět a více oploditelů, a pak by ses narodil ty, jak by se ti to líbilo, kdybys měl vyplnit všechny údaje, všem dávat dary a plnil si jiné povinnosti. A každý z těch otců může být citlivý na jinou věc, mít jiné zdravotní potíže, jeden na nohy, druhý na srdce a pod. A to je jen jedna stránka věci. To by mne nenapadlo se na toto zeptat.

Conchus

protože dva jsou tak akorát. Oni to dítě zplodili. Ti ostatní by se tam jenom zbytečně motali. Lepší jsou dědečci a babičky. Ti vědí jak všechno doplnit do pohody.

Kryšpín

Může k tomu také dojít v Německu se zřizují záchody pro třetí pohlaví, možná dojde na rozšíření rodičů když test si nebude jistý.

A nýní Autacku pokud jste sportovec můžete se prohlásit za ženu a na př. čutat fotbal mezi něžným pohlavím a tam trhat rekordy