Proč a komu to tak vadí?

Pořád dokola se zde probíra kvalita otázek a bodování uživatelů.Nechápu kde dospělí,vyspě­lí,inteligentní lidé na takové podle mě hlouposti berou čas i náladu.Já i někteří uživatelé jsme své dotazy přesunuli na noční hodiny,at nerušíme přes den ty kteří se zde chtějí vzdělávat a něco dozvědět.Přesto mám pocit že nás pranýřují.Pokud se to někomu nelíbí at mi přímo řekne že mám odejít a neničit zdejší kvalitu,v opačném případě by byl na místě respekt,stejně jako já respektuji ostatní.Toto je naposled kdy se k tomuto tématu vracím a jak jsem si všimla i ostatní uživatele přestává tato diskuze bavit.Vždyt je každého věc komu udělí či neudělí bod.Body,jednič­ky,hvězdičky byly pro mě důležité na škole,ted už né,jsem člověk co se drží hesla"žij a nechej žít",proto se nepozastavuji nad tím kdo jakou otázku vložil.Když něco potřebuji zjistit zkusím vyhledávač,nebo se zeptám přímo a nemusím se ničím zdlouhavě prokousávat.Om­louvám se ale na tyto stránky se vrátím až odpoledne,ted musím pracovat,pak si přečtu názory ostatních a všem udělím bod.Pokud bude mít někdo zájem a pokračovat semnou v diskuzi může mi napsat email. Mám jen malou prosbu,starostí a sporů určitě máme všichni v každodením životě dost,proto at na těchto stránkách každý najde to co potřebuje,at už to jsou informace,pohodu nebo dobré slovo a neřešme malichernosti.Přeji všem příjemný den

Nejlepší odpověď
Tata

Prosím správce těchto stránek, vyřazujte prosím dotazy tohoto stylu. Máme si tu navzájem radit a předávat zkušenosti, nebo se tyto stránky změní na diskuzní fórum, kde budeme diskutovat o nespravedlnosti a potom třeba o cikánech, to je téma, to by bylo přílákalo řadu diskutujících. Podle mě jediným opatřením je zrušte všechny body a hvězdičky a v tu chvíli se zbavíme všech chamtivců a neumětelů kteří tím ztratí cíl svého snažení, a to bodově dokázat že jsou nejchytřejší. Jediné co bych zavedl je poděkování a to tak že při zamčení otázky by měl předkladatel otázka povinnost označit tu odpověď která je pro něho nejlepší, nebo kterou se řídil. Pak autorovy odpovědi jen přes email poděkovat.

Další odpovědi
aramah

I já jsem si všimla že někdo má stále výhrady a tak sem nechodím,sice si čtu ale jsem tak zblblá že nevím na co se můžu nebo nemůžu ptát.Abych někoho nenaštvala,nebo hůř nemusela číst že otázka od xxx je trapná atd.Je mi líto těchto stránek neboť jsem vícekrát psala že jsem tu ráda.Proto souhlasím s paní burak.A snad tyto otázky budu moc navštěvovat i v budoucnu jistě by mí chyběli…Na rozdíl od pana bigfoota nemám výhrady k žádnému uživateli.

1popelka1

Miroslave, nerozházel jste si to u mě, každý má právo na svůj názor. (viz váš příspěvek v otázce Znova proti proudu).

Jde vidět, že každý mluvíme o ničem jiném. Já nikdy neřekla, že tato a tato otázka je kvalitní/nekva­litní, i když nad některými mi zůstává rozum stát, ani která je zajímává více či méně, to ať posoudí každý podle sebe (zájmů, profese..).

Celou dobu hovořím o tom a vycházím z toho, že Odpovědi.cz NEJSOU diskuzní server, viz Kodex uživatele.
Nikdy jsem neprosila o palce ((dokonce v červnu(?) jsem říkala, že palce (souhlas s mou odpovědí, z jakéhokoliv důvou) potěší, ale body být nemusí)), ale mluvila o tom, že “diskuzní“ odpovědi by neměly být započítávány do skóre užitečných odpovědí, protože užitečné do budoucna prostě nejsou, to se na mě nezlobte, svou hodnotu mají pouze v tu danou dobu pro tazatele a zúčastněné. V budoucnu nikomu nepomůžou, neporadí. Nebo snad ano?

Proto jsem pro, aby diskuze byla oddělena a viditelná a lépe se v ní orientovalo, protože současná podoba je naprosto nedostačující, nepřehledná.

Už opravdu nevím, jak lépe to vysvětlit…. Doporučuji přečíst Kodex uživatele. „Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat… Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.“

9 řemesel

To nejde psát něco kratšího? Než jsem to dočetl tak jsem spálil cibulku , no to je odér !! Ale k otázce.Nevadilo by to nejvíce adminovi? Podle mne to vychází z běžných lidských vlastností.Takový je možná kalkul.Navíc tyto stránky mohou sloužit k řadě průzkumů , kterých se zadarmo účastníte.A teď jdu dorazit ten guláš , …

1popelka1

PROČ zmizela odpověď od Bigfoota??????

kropitko

Kodex uživatele Odpovědi.cz
Odpovědi.cz je internetová komunita, jejíž uživatelé pokládají otázky a odpovídají na široký okruh témat. Jako každá jiná komunita, i Odpovědi.cz mají sadu základních pravidel a principů, které musí být dodržovány jejich uživateli. Používání serveru Odpovědi.cz se řídí Kodexem uživatele a Podmínkami pro užívání služby Odpovědi.cz.

Pozitivní chování
Udržení Odpovědi.cz užitečným, zábavným a pozitivním místem závisí na pomoci každého člena komunity. Každý uživatel může nahlásit závadnou otázku nebo odpověď. Uživatelé, kteří si svým působením na serveru Odpovědi.cz vybudují důvěru a kredit budou mít při hlášení závadného obsahu a porušení kodexu vyšší váhu.

Podělte se o svoje vědomosti
Jedním z mnoha způsobů jak pozitivně přispět v rámci komunity je sdílet svoje znalosti a zkušenosti. Vždy se najde někdo, pro koho budou vaše odpovědi užitečné.

Buďte zdvořilí
Pamatujte, že Odpovědi.cz jsou různorodou společností lidí s rozdílnými názory. S každým by mělo být jednáno s respektem. Respektování ostatních dělá komunitu lepší pro všechny.

Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.

Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří.

Pokládejte jasné otázky
Pokládejte svoje otázky přesně, ale buďte i dostatečně popisní, aby ostatní pochopili na co se ptáte. Správná gramatika a psaní bez překlepů pomohou lidem najít vaše otázky. Pokud uživatelé pochopí na co se přesně ptáte, tak obdržíte kvalitnější odpovědi.

Uvádějte správné kategorie a klíčová slova
Zařazení otázky do správné kategorie a používání klíčových slov pomáhá, aby vaše otázky nalezli správní lidé, kteří dokáží kvalitně odpovědět.

Negativní chování
Porušení Kodexu uživatele může vést až k okamžitému zablokování uživatelského přístupu bez předchozího upozornění.

Použtí nenávistné řeči, chvástání se a popuzování
Odpovědi.cz není místem pro ventilování osobních frustrací nebo chvastounství. Jsme komunita lidí s rozdílnými názory, zkušenostmi a původem. Respektujte proto prosím ostatní a zdržte se popuzujících nebo nenávistných komentářů.

Chatování nebo podobné porušování formátu otázka → odpověď
Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.

Vulgarismy a obscénnost
Protože jsou Odpovědi.cz veřejně přístupnou službou, vulgární a sexuálně explicitní jazyk není přípustný. Zároveň nejsou vítány urážky, agrese, osočování a obecně závadné příspěvky.

Zneužití komunity
Odpovědi.cz je místo pro získání znalostí, ne zákazníků, internetového provozu nebo rande. Pokud máte zkušenosti v nějakém oboru nebo specifické hobby a vlastníte webovou stránku, je vpořádku k dobré odpovědi, která je k tématu uvést odkaz na vaši stránku, blog nebo e-mail s nabídkou dalších informací. Není však přípustné uvádět odkaz, který není k tématu, je evidentně nabídkou nebo je zaměřen k osobnímu nebo finančnímu prospěchu. Zároveň jsou nepřípustné návrhy na rande apod.

Podvádění
Bodovací systém je zamýšlen k odměnění členů komunity za sdílení jejich znalostí, otázek a odpovědí. Zakládání více uživatelských profilů, nebo vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů a nabízení bodů za hodnocení ostatním není povoleno. Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.

Porušení zákonů
Není povoleno uvádět cokoliv, co je v rozporu s platnými zákony. Je nepřípustné navádět lidi ke sdílení jejich osobních údajů. Je zakázáno porušovat autorská práva, vyhrožovat nebo porušovat soukromí ostatních.

Zneužití Odpovědi.cz
Není povoleno zakládat více uživatelských účtů (profilů) za účelem porušení tohoto kodexu a podmínek Odpovědi.cz. Nepokládejte otázky, které jsou nesrozumitelné nebo v cizím jazyce a nepokládejte stejnou otázku opakovaně. Komunita spoléhá na hlášení závadného obsahu a hodnocení uživatelů, proto nezneužívejte tyto funkce k poškození jiných uživatelů nebo k vlastnímu prospěchu.

Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz

Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.

kapka

Děkujeme Kropitko.
A co jako? Můžete přesně poukázat na odstavec, který porušuje Burak, Miroslavst nebo třeba já, nebo někdo jiný? A zároveň aby to nepopíralo jiný odstavec, podle kterého se chovají správně?
Třeba to slovo filovat, jsem nikdy neslyšela a ani teď ho nebudu používat, protože by mi nikdo nerozuměl. Takže je snad tato otázka matoucí a hodna potrestání? Možná, že jediná užitečná informace v diskusi je mnou vložená fotka brazilské fily, protože se někdo dozvěděl, že toto plemeno existuje. A třeba není. Kdo to bude posuzovat?
U nás prostě, když jde někdo na procházku s filou, tak všichni sousedi říkají, že filuje. Dokážete mi, že to tak není? Vás nenutím to tak říkat. A já zas nebudu v obchodě filovat nákupní vozík, ale budu ho nadále plnit.
Mě tu ty debaty tak nebaví!
V kodexu je, že je to zde mimo jiné zábavným a pozitivním místem. Pokud by to tu bylo jen odborným místem, tak si admini udělají výběrové řízení na jednoho právníka, jednoho veterináře, jednoho IT specialistu atd. a ostatní lidé by tu byli zbyteční.
Jenže pak by to byl odborný server, kterých je net plný /přímo přefilovaný/ a ne zároveň zábavný server pro obyčejné lidi, kteří se prostě chtějí podělit o své zkušenosti.
Já mám osobně svědomí čisté v tom, jak zde odpovídám, ptám se, boduji. Některé problematiky znám ze studií. Kdybych se měla řídit tím, jak mi to kdo palcuje, tak bych brzy došla k závěru, že nám ve škole lžou. Ale JE KAŽDÉHO VĚC, jak dává palce. I jak přijme moji odpověď zadavatel, buď mu pomůže nebo si bude myslet své.
Navíc se tu musí počítat i s určitým komunikačním šumem. Otázka i odpověď může být nepřesně pochopena. Je omezená možnost se doptat na další podrobnosti.
Budu končit a večer tu dnes nebudu, mám jiný program.
P.S. Jediný komu se zde budu podřizovat je admin. Ostatní názory si vyslechnu, s něčím budu souhlasit s něčím ne. Ale dál pojedu podle svého svědomí. Až mě admin vyhodí, usoudím, že to nebyl server pro mne.

kropitko

Více info zde:
Kontakt na provozovatele
Projekt Odpovědi.cz provozuje ASPA, a.s.
tř. Karla IV.635
500 02 Hradec Králové 2

Tel: +420 493 314 011
Fax: +420 495 212 289
e-mail: info@odpovedi.cz
IČ: 259 48 253
DIČ: CZ25948253

Firma je zapsaná v obchodním rejstříku Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou B.2175.

kropitko

Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří.

kropitko

Použtí nenávistné řeči, chvástání se a popuzování
Odpovědi.cz není místem pro ventilování osobních frustrací nebo chvastounství. Jsme komunita lidí s rozdílnými názory, zkušenostmi a původem. Respektujte proto prosím ostatní a zdržte se popuzujících nebo nenávistných komentářů.

kropitko

Podvádění
Bodovací systém je zamýšlen k odměnění členů komunity za sdílení jejich znalostí, otázek a odpovědí. Zakládání více uživatelských profilů, nebo vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů a nabízení bodů za hodnocení ostatním není povoleno. Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.

kropitko

Chatování nebo podobné porušování formátu otázka → odpověď
Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.