Kroupič

Proč není problem si koupit před 18 rokem alkohol cigára a všelijaké takovéto věci určené plnoletým ? A nikomu to nevadí

ale nedej bože když vyhodíte žvejku před poldou. Hned pokuta nebo když někdo sedí na lavičce na opěrátku tak hned taky votravujeou !

Nejlepší odpověď
Angie

Přesně tak. Mně to taky vadí.

Se střední školou jsme byli na přednášce na protidrogovém. Mluvilo se samozřejmě o kokainu, marihuaně apod. Jenomže potom spolužačka která tenkrát dělala za barem se zeptala, na tu samou věc, proč když alkohol a cigarety jsou v podstatě také drogy, proč si to také nehlídají lépe, ten prodej nezletilým. Stalo se, že už přišli do jejího baru zlitý, a nevýhodou bylo že tam neměli kamery, tak obsluha nemohla dokázat, že alkohol jim neprodávala a platili cizí pokutu. Nebo když příště se stala stejná věc, nezletilým nic neprodala, a oni šli naproti do samoobsluhy a vrátili se v náladě, tak upozornila na to policisty, ale nikdo nepřijel. Samozřejmě že pan z protidrogového žádnou jasnou odpověď na ten dotaz nedal.

Nebo z nudy policista napomínal kamarádku v tramvají která seděla na místě určeném pro invalidy. To že tramvaj byla poloprázdná bych také ráda zmínila. Ale shodou okolností kamarádka ve svých 20 letech je invalida 1. stupně. Jí to nevěřili, vzali na stanici a čekali než máma doveze průkaz o invaliditě, protože ho neměla s sebou.

Když mají čas řešit podobné případy, je zcela nelogické že například zmíněný prodej alkoholu a cigaret nezletilých zůstává problematikou, kterou tolik neřeší.

Další odpovědi
anonym

Nevím,jak komu,ale mně to vadí.Když jsem byla na druhé straně pultu a to mnoho let,tak jsem neprodala cigára,alkohol mladistvým,ani když nosili lístečky od rodičů.V tom jsem byla opravdu důsledná.Zákon o tom hovoří jasně.Ty žvejdy mi taky vadí.Není nad lépe strávený večer v kruhu rodiny,kdy každý seškrabuje ze svých bot nalepené žvejdy.

baghira

Není pravda že to nikomu nevadí, a není pravda že to není problém koupit (i když jak kde).

Na druhou stranu – chlastem a kouřením ohrožuješ hlavně sebe, ale znečišťování okolí obtěžuje většinu ostatních.

Tom20

Nevím co řešíš.Záleží jak na kom ti to prodá.A to že je k tomu společnost jak kdy lhostejná,no a co.V tabáku a v lihovinách by neměli prodávat uvědomnělý lidi.Navíc alkohol a tabák není nehorší,všude dostaneš trávu na každym rohu,lidi jsou z toho zmagořený a to nikomu nevadí.

iceT

Tak tahle problematika je především v lidech,v těch,­kterým jde o zisk a proto mladistvým v hospodě nalívají a prodávají cigára.Já když jsem byla malá,tak mi cigára pro taťku a pivo do džbánku nebo i lahváče prodali,ale bylo mě sedm nebo osm,tak bylo jaksi jasné,že to není pro mě.V dnešní době je dostupné všechno,nač si kdo vzpomene.

Sedět na opěrátku lavičky a mít zablácené boty na místě,kde se normálně pokládá zadek a ještě na to sedátko plivat,tak to snad vadí každému.A zase jsme u toho:je to o lidech a v lidech,do jaké míry jsou slušní.