Matiselis

Problematické „jako je“ – jak správně používat?

Dobrý den,
nedaří se mi dohledat, jak správně psát „jako je“. Neumím moc vysvětlovat, takže raději pár příkladů – tedy které varianta je správně:

  1. … Nepochybný význam dále vykazují různé interaktivní programy, jejichž cílem je naučit relaxaci a sociálním dovednostem, JAKO JE odmítání a umění svépomoci v náročné situaci
  2. … Nepochybný význam dále vykazují různé interaktivní programy, jejichž cílem je naučit relaxaci a sociálním dovednostem, JAKO JSOU odmítání a umění svépomoci v náročné situaci
  3. … Nepochybný význam dále vykazují různé interaktivní programy, jejichž cílem je naučit relaxaci a sociálním dovednostem, JAKO JE NAPŘÍKLAD odmítání a umění svépomoci v náročné situaci
  4. … Nepochybný význam dále vykazují různé interaktivní programy, jejichž cílem je naučit relaxaci a sociálním dovednostem, JAKO JSOU NAPŘÍKLAD odmítání a umění svépomoci v náročné situaci.

Která z těchto variant je prosím správně?

Odpovědi
elkon

Řekl bych A a C.