berta 4

problém s topením v plynovém kotli

Doplňuji:
Loni jsem testovala úsporu,venku byla přibližně stejná zima 4 dny jsem v noci vypla ráno zapla spotřeba byla 10 kubíků denně další 4 dny jsem nechala přes noc zaplý jen snížíla o 2 supně a spotřeba byla denně 14 kubíků. podotýkám,že nemám zateplený dům a je z hlinobetonu,takž pravděpodobně hodně propustný

Nejlepší odpověď
mosoj

Málo informací.

  1. Při vypnutém kotli v noci klesla teplota nejníže na kolik?
  2. Jaká byla teplota nastavená přes den ?

Bylo dění po všechny ty dny v domě přibližně stejné. Vaření, množství lidí?

Další odpovědi
Pájo

Mosoj má pravdu, ve hře je více faktorů. Záleží na tom, jaká byla venku zima a jak moc dům za dobu, kdy se netopilo, vychladne.
Taky je třeba porovnávat hodnoty spotřeby za delší dobu.

venkovan

Je zcela možné, že došlo i ke zkreslení ztrát a vytápění, protože když jste dům vypla na noc, tak dům mohl být ještě vyhřátý a podržel si víc teple a potom se méně vytápělo. když jste jenom na čtyři dny potom snížila teplotu, zdi již mohly být vychladlé a teprve se akumulovaly.
Vesměs ale platí pravidlo, že je lepší trvale topit, a rozdíl mezi teplotou když v domě nejsme a kdy ano a případně mezi denní a noční teplotou by neměl být víc než dva stupně C.

terry

A ten problém je jaký?