zzzzz

Proběhla už na Slovensku církevní restituce?

Pokud ano, kolik se církvím vydalo majetku a kolik peněz? Dostali majetek i církve, které u nás neexistovali v době, kdy se církvím majetek zabavoval?
U nás se o tom pořád mluví, ale nikde jsem nenarazila na to, jak to vyřešili na Slovensku.

Nejlepší odpověď
marci1

Vím jen, že na Slovensku to začali řešit hned po rozpadu federace a ukončeno to mělo být v r. 2006. Bližší údaje bude asi zjistit obtížněji.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/e­vropa/_zprava/slo­vensko-zacalo-cirkevni-restituce-resit-uz-pred-temer-20-lety--1097974

Další odpovědi
ivzez

Nevím, zda/jak to na Slovensku proběhlo, ale logicky není možné vrátit něco
někomu, komu nic zabaveno nebylo. Nebo se mýlím?

zzzzz

Ano Marsi, dohledala jsem jen základní info, myslela jsem, že mi odpoví třeba Led nebo někdo ze Slovenska.