Avatar uživatele
Zlatý

Pro muže: Jakým způsobem jste požádali o ruku rodiče své ženy? Pro ženy: Jak je to "správně" dle spol. etikety?

Nebo jak je to "správně" z hlediska (historické nebo krajové) tradice?
Předem děkuji za vaše reakce, zkušenosti a vzpomínky. P.
Doplňuji:
dudu
Příjde ti, že odpovídáš na moji otázku...?
Zajímal mne tvůj názor, tvoje zkušenost nebo tvoje vzpomínka... nic cynicky cimického :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Manžel mi koupil krásný zásnubní prsten (bílé zlato, kámen topaz - prý jako barva mých očí, osázený diamanty), pronajal malé, soukromé letadlo a "v nebi" mě požádal o ruku. Bylo to nezapomenutelné a překrásné.
Pak jsme oznámili našim zasnoubení a oficiálně je muž požádal na oslavě. Mamince přinesl nádhernou kytici orchidejí a náramek, tatínkovi dal archivní víno a hodinky. Oslavu jsme měli v jedné pronajaté útulné, hradní restauraci. Měli jsme tam pouze rodiče. Tančilo se na swing, jídlo bylo vynikající (sama jsem skládala menu), bylo to moc hezké.
Doplňuji:
ad dudu: To není cynismus, to je názor hlupáka - ještě, že není tvůj. I náš přední sexuolog je stále jen chlap s názorem. V tomto případě mega blbým. Slušnosti, lásky a romantiky je dnes málo, z jejich nedostatku je hodně psychických problémů, stresu, nešťastných a závistivých lidí.
Ona totiž žena je žena a není to jen pochva. A muž, který se tak na ní dívá, to zas není jen muž, ale...no...když už jsme u těch pohlavních orgánů...

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Nevím, co na to etiketa, u nás se chováme spíš uvolněněji a přirozeně, takže návštěva rodičů s kytkou pro mámu a druhou pro mne a posezení u vína, mi přišla dostatečná. Pokud totiž žádá o ruku mladý kluk, není pro něj ta situace asi nijak jednoduchá a nijak zvlášť příjemná (a to i když ho rodiče berou a líbí se jim) :D
PS: Pěkná scéna je ve filmu Léto s kovbojem, ta mne vždy pobaví - i tak se dá žádat o ruku a vytvořit dobrý pár :)
Doplňuji:
Etiketa: O ruku své vyvolené muž obvykle žádá během slavnostního oběda, na kteří zvou dívčiny rodiče. Muž by měl přinést kytici přítelkyni ( větší, ze světlých květin) a matce ( menší, z tmavších květin). Během tohoto setkání se mají dohodnout podrobnosti ohledně svatby.
Odborník na etiketu Ladislav Špaček: "Chceme přece mít po svatbě s rodiči dobré vztahy." Rada je nadmíru jednoduchá: Mladý muž navštíví rodiče dívky, povečeří s nimi a požádá je o ruku jejich milé dcery.
Realita (můj názor): Už dávno nejde o klasickou žádost o ruku, mladí spolu často dlouho společně bydlí a když se dohodnou, že se vezmou, jde spíš o to, dát i rodičům vědět, že už taky a kdy plánují svatbu. Přesto by to mělo být spojeno s tou návštěvou s kytkou a večeří, obědem či posezením s nějakým tím přípitkem. Lepší než jim zavolat "hele, zítra v deset na radnici tam a tam, bereme se" nebo "hele, zapomněla jsem vám říct, před měsícem jsme se vzali" :)


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě nyní budu za cynika, ale podle jednoho našeho předního sexuologa je obřad žádání o ruku jedno velké pokrytectví, protože chlap ve skutečnosti nežádá o nic jiného, než o volný přístup k pochvě budoucí partnerky. To ostatní je údajně jen nutné divadélko pro příbuzné a okolí?!


Avatar uživatele
Bronzový

Bylo to před více než 50 lety. Naprosto formálně jsem přišel žádat, přestože se naše rodiny vzájemně znali a já jsem se svou nynější manželkou chodil už 4 roky. Bylo to hezké a zůstala kromě prstenů také milá vzpomínka


Avatar uživatele

No vida, takže "Déja vu" přece jenom platí, když se tu už po 32. opakuje:
http://www.odpovedi.cz/…

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/D %C3%A9j%C3%A0_vu

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 1861 dny
Avatar uživatele
Stříbrný

manon

bolak: Není-li tady bolakovo, dovolila bych se zasmát - mohu? :D

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

:D

Avatar uživatele

anonym

Pájo, jsem nežádal, byl jsem uháněn exmanželkou. Odpovídám zde, protože to není co chceš vidět napsané.

Avatar uživatele

anonym

Dr.Axle, kdyby si projel ty tvé odkazy v odpovědích, tak je to jen 5-6 odkazů, zbytek se týká něčeho jiného. Vývoj jde dopředu a otázka položená před 3 lety může být zastaralá z hlediska poznatků. To se týká jakékoliv otázky.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Dr.Axle, už se konečně prober a začni myslet. Neopakovat stejnou otázku má smysl pouze v případě, že je jen jedna správná odpověď, u otázky na osobní zkušenosti, nebo názory to platit nemůže. Když nemáš, co bys poradil, nebo sdělil, tak se nevměšuj, případně upozorni do diskuze. Takhle to vypadá, jako by sis říkal o "falešné body". Snad to po několikerém zopakování pochopíš :-).

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

česílko a Sůwo díky... beru to stejně jako vy.

to Mr. Edward Hyde:
Koukejte se pěkně zklidnit, nemůžu za to, že jste dnes zase vstal prdelí napřed!!!
...
O vyvolání rozbrojů a nenávistné atmosféry jste se tu Vy osobně zasadil už nesčetněkrát.

(Koukejte ty léky brát, jak máte, kdo s Vámi má tady vydržet...)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.