Avatar uživatele
vagonik

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém?

Dobrý den,

mám svod z okapu přímo napojený na WC stoupačku. Při přívalovém dešti to v záchodech velice „bublá a prská“, jistě víte, o čem mluvím.
Rád bych dal na tuto WC stoupačku (na půdu) přivzdušňovací hlavici, jsem si téměř jist, že to pomůže.
Jde mi jen o to, zdali to na půdě nebude nějak zamrzat či dělat „jinou neplechu“, kvůli stoupajícím hnilobným plynům z kanalizace. Není to vyloženě venku, ale je to na půdě, kt. není zateplená.

Děkuji Vám moc za Vaše názory

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1933 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

vagonik: doporučuju poradu s instalatérem, ale nemyslím že by to mělo dělat potíže
Drap: Předpokládám že se bojí že se bude srážet voda (z páry unikající z kanalizace) a zamrzat. Osobně si myslím, že většinový tah bude s vodou, takže se bude opravdu nasávat a tudíž tam nebude mít co zamrzat. A i kdyby: přinejhorším bude výsledek zamrzlé hlavice odpovídat současnému stavu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Na půdě to už bude jen suché potrubí, co by tam zamrzalo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Do prostoru bude unikat smradlavý a vlhký vzduch. Proč to nevytáhnete až na střechu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud to bude na půdě, zamrzat to nebude. Ale proti zápachu je dobré udělat zpětnou přisávací klapku. Zápach nepropustí a přisávat vzduch do stoupačky umožní. Třeba tu odkazu. Potrubí musíš nahoře pomocí kolen obrátit směrem dolů a do něj vložit tu klapku tak, aby vlastní vahou uzavírala a sáním se otevírala. Případně i možno „ubastlit“ a použít jako ventil nějaký balonek. Takto to mám třeba v RD uděláno já, přisávací trubka pouze průměru 5 cm.

https://www.ventila-systems.cz/prodej-vzduchotechni­ky/zpetna-klapka-do-potrubi/produk­t/ventila-kpk-80-200mm---pachutesne-zpetne-klapka?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=ven­tila-systems.cz+VS&ut­m_term=zp%C4%9Btn­%C3%A1+klapka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Přisávací kus z plastu pomůže. Píšete o přívalové vodě. Proto bych zvolil 110' na půdu. Vzhledem k únikům tepla se nemusíte obávat zamrznutí. Už to „teplo“ vycházející z kanalizace pomůže. Klapka nasaje vzduch ale nepustí nahoru. Uvnitř trubky se to jen rosí a teče zpět dolů. Žádný koleny vytvořený sifon ve zdivu. Kdyby tam nebyly ty velké vody, tak stačí padesátka trubka. Jestli ji nebudete zasekávat do zdi, do štítu, stačí obalit minerální vatou, polystyrenem.
Divím se, že bez této hlavice koupelna nesmrdí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek