Andula13

Jak dostat z dlužníka peníze?

zdravím, v tobě vztahů jsem si půjčila peníze na přepravu koní druhou půjčku na auto a opravu auta. po rozhodu jsme se domluvili že vozík prodá a peníze co jsem si kvůli tomu půjčila mi vrátí ze začátku to vypadalo že to bude v pohodě ale po měsíci co si našel novou přítelkyni najednou obrátil a začal mě i s přítelkyní přes zprávy šikanovat a pak napsal že ani neví jestli mi je vrátí a ještě si ze mě začal dělat srandu abych si půjčila další peníze abych jemu a jeho přítelkyni dopřála jejich přání( takže mě měl pro peníze)…
nic otázka je i když vím že asi beznadějná. nemáme nic papírove podloženo bohužel věci co jsem si vzala na půjčku jsou.psani na něho… jediný co mám přes zprávy že to prodá a vrátí mi peníze… být to malá částka tak to neřeším ale když vezmu jen ten přepravak tak je to 50 tisíc… a když to vezmu i a s autem je to 100tisíc… už jsem přišla i jiný peníze kvůli někomu a nechala.to.být… tentokrát bych ráda aby mu to neprošlo

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pokud jste si brala půjčky, tak jsou snad doklady, na co jste po použila, ne? Nebo to bylo všechno hotově? Půjčka mezi vámi a expřítelem mohla být samozřejmě i ústní, už se to tu řešilo https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pujcka-ustni-dohoda samozřejmě je otázka, co jste schopna doložit, proto se ptám, jestli máte aspoň výpisy z těch půjček …

Další odpovědi
Hlada

Dotaz je psaný tak chaoticky a nečitelně, že nemá smysl se k němu vyjadřovat. Pochopil jsem jen to, že jste někomu půjčila peníze bez dokladu a on je nehodlá vrátit. Rozhodně vám nijak nepomůže policie. Pokud jste schopná se vyjádřit ústně česky nebo zajistit překladatele, doporučuju právní poradnu, kde mohou na základě praxe uznat, zda s dostupnými doklady je možný úspěch v soudním jednání.

Drap

Otázka končívá otazníkem. Neni jasné na co se vlastně ptáš. Pokud máš čím doložit, třeba jen svědectvím, podej trestní oznámení. Pokud nemáš nic, tak jsi zkrátka naletěla a peníze se asi nevrátí. Ber to tak, že všechno zlé je k něčemu dobré a jako životní zkušenost a být příště opatrnější by asi mělo zabrat.

elkon

Chybami se člověk učí.

nyjono

Nějak nemůžu dohledat tu otázku.

Schluker

Za sto tisic je to jeste celkem levne pouceni do zivota. Pokud opravdu chcete penize zpatky, musite do toho neco investovat. Poradte se s pravnikem, ten vam rekne jake sance mate.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Andula13

moc se omlouvám za své špatné vyjádření a napsání problémů.

Schluker

@dubraro: trestni zakonik c. 40/2009 sb. Podněcování k trestnému činu, § 364

Andula13

právě mi jde o to jestli je možný to s něho nějak dostat půjčka je vedená na co to bylo použito… jediný kdo by mi to mohl potvrdit je prodávajíci dané věci jelikož jsem peníze vždy předávala já.. ale s ex nemám nějak podloženo papírově nic… max. zprávy kde mi říká že mi peníze vrátí až danou věc prodá

Pepa25

Chci vám pomoci, ale potřebuji, abyste psala v normálních českých větách. Podnět, přísudek, zbytek věty, na konci věty tečka. Ideálně pouze faktické informace. Např. to můžete vzít postupně, jak to proběhlo.
Příklad: Vzala jsem si půjčku od banky. Půjčka byla bezúčelová. Vybrala jsem ji hotově. Peníze jsem předala prodávajícímu v hotovosti, bez dokladu a beze svědků. Vozík na přepravu koní jsem předala příteli, ten si ho nahlásil na sebe. Z dokladů mám jen smlouvu o půjčce na mé jméno. Je to tak? Nebo je to úplně jinak? S tou opravou auta to bylo stejně?

Andula13

Ano přesně tak to bylo. Po rozhodu jsme se společně domluvili že peníze za přepravak na koně mi vrátí. Jde mi především o ten přepravník.

Pepa25

Snažil jsem se naznačit, že úspěšnost vymáhání záleží na tom, jaké všechny máte důkazy. To jste opravdu svém ex- jen předala peníze? Nikde nebyl s vám, neexistují svědci, že jste to kupiovali společně? Víte co, najděte si advokáta, ten za příslušný obnos pošle něco takové: http://www.bultas-advokat.cz/pravni-vzory/vzor-vyzva-k-zaplaceni-dluhu Ale hlavně si sepište ta fakta, nebo se nedomluvíte, jako my tady …

Andula13

No ex je to až teď v té době to byl můj přítel. Společně jsme jely koupit ten přepravák peníze jsem předávala prodejci já. Takže jsme tam u toho byly 3 osoby.
Já, tehdy přítel ( teď ex-přítel) a paní co nám to prodávala.
Chtěla jsem právě vědět jestli mám vůbec nějakou naději na úspěch když se obrátím na advokáta nebo ne