Complex

Příkrmy se běžně dětem podávají, než skončí doba kojení a pak už se najíždí na běžnou stravu?

Odpovědi
Dochy

Není žádné jasně dané pravidlo…
Obvykle když se dítě začne kromě prsa sápat i po jiných zdrojích živin případně je zřejmé, že už mu mlíko nestačí, začnou se mu dávat různé příkrmy (obvykle tuším kolem 3. – 6. měsíce teď si ale nejsem jist) zpočátku dost přísná dieta, pomaličku se přidávají pokusně další a další potraviny. Je to jednak na doražení po kojení a zároveň příprava na normální jídla…

ivzez

Nevím, jak dnes, ale dříve se na běžnou stravu
přecházelo až po prvním roce. Do té doby děti nemají
jíst nic slaného. Ale i my jsme dětem občas dali rohlík
nebo kousek chleba už v druhém půlroce.