McCoss

Přihlášení trvalého pobytu na obecní úřad?

Je obecní úřad povinen po dobrovolném odhlášení trvalého bydliště „přihlásit tuto osobu“ na svou adresu?? Syn dobrovolně souhlasí,že se odhlásí, ale nechce zůstat bez trvalého bydliště..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne, odhlášení probíhá v tkz. správním řízení tedy pokud rovnou nepřehlašuje nové bydliště. Zde je nutno doložit, že na adrese nepobývá a úřad rozhodne. V kladném případě ho z TP odhlásí a hned přihlásí na MÚ.
Přihlásit zpět lze po předložení přihlašovacího lístku potvrzeného od vlastníka bytu-domu.

Další odpovědi
NickD

Žádný občan ČR nemůže být bez trvalého bydliště!!!
Odhlášení z trvalého bydliště je v plné konpetenci najitele.V pří­padě,že není možné nahlásit jinou adresu trvalého bydliště se kterou musí souhlasit vlastník domu či bytu,má obecní (městský) úřad "povinnost přihlásit takovou osobu na adresu úřadu.Samozřejmě to projednává ve správním řízení,ale výsledek je jednoznačný a odmítnout vás nemůže.

člověk

je to povinost státu,tedy uřadu,jen žadatel musí uvést důvod,v případě důvodu,bez důvodu,nemusí souhlasit