Avatar uživatele
Registrovaný

Při zisku pod 15.000,- Kč za rok nemusím podávat DAP, platit ZP ani SP. Potřebuji na tento přivýdělek živnostenský list?

Doplňuji:
Zisk produkuji placeným přístupem na svůj web (nejedná se o pornoprůmysl). Tržby se tedy prakticky rovnají zisku, proto jsou relativně nízké. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Záleží i na tom, jakou činností produkuješ ziska a na tom, jaké máš tržby (obrat) - nejen na výši zisku.
;-)
Přečti si Živnostenský zákon - 455/1991 Sb., zejména §3 (např. - http://business.center.cz/… ) a nebo se poraď s daňovým poradcem.
Doplňuji:
No - i když je výdělek nízký, splňuje podmínku "soustavnosti" (viz § 2 zmíněného zákona) - takže vřele doporučuju si ´živnosťák´ opatřit.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.