7KATKA7

Při normálním stravování spotřebujeme denně 2 až 5 mg mědi, při spotřebě více jak 15 mg mědi

Při normálním stravování spotřebujeme denně 2 až 5 mg mědi, při spotřebě více jak 15 mg mědi nejspíše zemřeme. Co se stane, jestliže 2 až 5 mg nebudeme dostávat? a)dojde ke vzniku anemie a u děti k psychomotorické retardaci b)se sníží odolnost organizmu vůči nachlazení c)dojde k nefropatii – dystrofickým změnám na ledvinách

Odpovědi
anonym

Měď mimo jiné ovlivňuje krvetvorbu.Takže jeho nedostatek se s nedostatkem,ky­seliny listové ,B12,a nedostatkem železa zvrhne v ANEMII.ZAJ-PO.

Zdroj: znalosti