Avatar uživatele
Registrovaný

Převod nájmu obec. bytu na dceru po úmrtí matky

Podle zák. musím prokázat spol. domácnost. Jsem tam hlášena trvale, ale ne na služby. Bude mi stačit jako důkaz sp. dom. placení elektř. a plynu nebo se uznávají jen ty služby? Kdyby se to stalo večer asi se mi ten den už přihlásit nepodaří. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

většinou se to dozvíme u notáře,při vyřízování dědictví,neboli pozůstalostní řízení,oslovte příslušné notářství,jak budete mít v ruce umrtní list


Avatar uživatele
Zlatý

Na tento případ se vztahuje ustanovení § 706 občanského zákoníku, které ´říká´, že musíte PROKÁZAT, že:
a) jste s matkou žila v den její smrti ve společné domácnosti
b) nemáte vlastní byt

ad a)
- právní praxe je v těchto případech poměrně benevolentní a nevyžaduje např. společné hrazení nákladů na společnou domácnost
- postačující tedy bude i vaše čestné prohlášení, doplněné například vyjádřením sousedů
- záznam trvalého bydliště není nejdůležitější (zejména pokud jste případně fyzicky bydlela jinde)
- za notářem v této věci nemusíte chodit..., stavte se přímo na obecním úřadě s potřebnými dokumenty (úmrtní list, nájemní smlouva, doklady prokazující, že jste se o maminku starala a sdílela s ní společnou domácnost

ad b)
- tento požadavek je celkem jasný

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h7.aspx

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

omina

Jde o obecní byt, vzal jste to v potaz? Pro člověk

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.