habibi14

Prevadecstvi – jak to je s trestem???

pred 3 lety jsem prepravoval jistou slecnu z ruska pres cr a nemecko ke mne do holandska ,bohuzel neuspesne,byl jsem zadrzen nemeckou policii ,vyslychan a pozdeji predan ceske polici,po vyslyseni me propustili a mou znamou bohuzel vyhostily,ja jsem dostal financni trest od nemeckych organu.buhuzel jsem dotal take financni trest z ceske strany…je to mozne byt takhle potrestan,dvakrat z kazde zeme?

Nejlepší odpověď
standa

JE TO MOŽNÉ.

Vy jste se v každé zemi (Česko, Německo) dopustil protiprávního jednání, které se sice stejně nazývá a má stejnou skutkovou podstatu („převaděčství“), ale jednalo se o dva různé činy… a v každé zemi jste byl potrestán za protiprávní čin podle zákonů dané země.

Další odpovědi
Miroslavst

v této oblasti se neorientuji, ale myslím, že česko nemá dohodu s německem o uznání trestu, ale nevím. jinak finanční trest mohl být v podobě pokuty. Nikoli jako trestu od soudu.