Andul

prepis vozidla meho na jineho uzivatele

preji se prepsat vozidlo ,ktere je na me jmeno na jineho uzivatele,co k tomu je potreba?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak na přepis auta?Paragraf

Nejdříve je třeba uzavřít kupní smlouvu. Následně:

Prodávající odhlásí vozidlo na evidenci vozidel. K odhlášení vozidla je třeba přinést:

  • technický průkaz
  • kupní smlouvu
  • osvědčení o registraci
  • doklad o pojištění.

Jakmile je odhlášení zaneseno do technického průkazu vozidla předá prodávající doklady kupujícímu. Vozidlo i všechna práva a povinnosti související s jeho provozem přecházejí do vlastnictví kupujícího okamžikem předání. Kupující musí před podáním žádosti o přihlášení vozidla uzavřít povinné ručení. K samotné žádosti o přihlášení pak musí přiložit:

  • technický průkaz
  • protokol o evidenční kontrole, nejedná-li se o nové vozidlo
  • souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla na jiného provozovatele
  • doklad o uzavřeném povinném ručení

v některých případech ještě:

  • v případě pořízení nového vozidla z jiného členského státu EU potvrzení o zaplacení DPH
  • doklad o zástavním právu váznoucím na silničním motorovém vozidle a přípojném vozidle, bylo-li zřízeno
  • doklad o povolení k pobytu nebo o udělení azylu na území ČR pokud není provozovatel občanem ČR

Cena za přepis

Při přepisu auta platí kupující kromě ekologické daně také:

  • 200 Kč za evidenční kontrolu na STK
  • 800 Kč poplatek na úřadě.

Další odpovědi
cukrar

Vzít techničák a dojít na úřad, Tam jim dáte informace o osobě jiného uživatele. provozovatele a zdarma Vám to odhlásí na něho.
Samozřejmě občanku a žádost…

Alicenela

Když jsem kupovala auto v autobazaru AAA auto, tak jsem se o přepis vůbec starat nemusela, oni tam vše zařídí za Vás.

Filips

Jo to je tam super, na jednom místě mají auta od všech značek, takže je opravdu z čeho vybírat, a můžete ještě ten den odjet.