Pruzkumnik

Jak je to při přepisu motocyklu se zelenou kartou?

Jsem domluven při koupi motocykl na to že dostanu plnou moc a na úřadě to přepíšu, ovšem co mám dostat zároveň s motocyklem když s ním budu odjíždět dom?
Potřebuji samozřejmě malý a velký techničák, kupní smlouvu, ale co zelená karta? Kdyby mě zastavili policisté, bude jim stačit malý techničák a kupní smlouva nebo budou potřebovat i platnou zelenou kartu původního majitele?
A budu potřebovat zelenou kartu původního majitele při zařizování vlastní zelené karty?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Raibek – musím tě trošku opravit – přepis udělá klidně i na původní zelenou kartu – pojistitel(---stník) může být kdokoliv – zákon neukládá že majitel motorky musí být zároveň i pojistitel (---stník)( samozřejmě uředníci MM vyžadují zelenou kartu aby byla na nového majitele – ale protizákonně ) , Policajtům také vysvětlíš že pojistitel(---stník) může být kdokoliv )
k tazateli – buď pojedeš domů s původní zel kartou nebo si uděláš povinné ručení tam kde to budeš kupovat ,

jo,jo – Arne máš pravdu – ale kdo tomu chce rozumět tak pochopil .

Další odpovědi
mosoj

To co píše Ušel ventil je správně, až ten termín pojistitel, pojistník. Nicméně z textu je zcela jasné o co jde!
Samozřejmě musí být dohoda s původním majitelem.

Můj syn dělá pojistníka pro auto své ženy (auto je napsané na ženu), protože má vyježděné bonusy.

JájsemRaibek

Zelená karta je jen toho majitele. Ty si musíš uzavřít povinné ručení a bez toho ani přepis neuděláš.
Takže sice by ti při případné kontrole původního majitele ZK stačila, ale jinak není k ničemu. On si dnem prodeje povinné ručení zruší.

Arne1

Ušel ventil: tragicky si pleteš pojmy,
POJISTITEL = pojišťovna se kterou je sjednána pojistná smlouva
POJISTNÍK = osoba která pojištění sjednala.
Ty termíny jsou ze zákona a nemůžeš jim přiřazovat jiné významy.

cukrar

Na jízdu s motorkou nepotřebujete kupní smlouvu, jen doklady k vozidlu a zelenou kartu.
Na evidenci vozidel předkládáte platnou zelenou kartu na toto vozidlo, není důležité, kdo je na ní uveden jménem. Na pojištovně nepotřebujete starou zelenou kartu, jen techničák, peníze.

Arne1

mosoj: to co dělá syn je zbytečné a je pravděpodobné že na tom prodělávají.
Většina pojišťoven uznává bonusy manželů společně a na druhou stranu mají citelnou přirážku když pojistník je někdo jiný než majitel. Česká pojišťovna dokonce uznává bonusy kohokoliv z příbuzenstva kdo má stejné trvalé bydliště.

cynique

Asi takto to je:
https://www.e­pojisteni.cz/ak­tuality-prepis-vozidla-na-noveho-majitele/

Tento týden jsem kupoval motorku. Stále mám povinné ručení na bývalého majitele – po dohodě. Až si udělám pojištění na sebe, tak mu zavolám, aby si ho zrušil.

Arne1

Tou co je na ePojištění bych moc nevěřil. V zákonech je sice řečeno, že pojištění odpovědnosti zaniká dnem oznámení o změně vlastníka pojišťovně, na druhou stranu je ale také řečeno že neživotní pojištění zaniká se změnou vlastníka. Osobně bych neriskoval případné problémy a dohadování se s pojišťovnou, když by šlo o plnění. Pojišťovák vám pojistnou smlouvu udělá s kalkulací různých variant udělá do hodiny, takže si myslím, že čekat nemá smysl.

cukrar

Arne, neriskujete, pojištění nekončí prodejem. Zkuste si udělat příklad. Právě teď v této vteřině prodáte vozidlo a již další vteřinu nemůžete použít vozidlo, páč nemá platnou kartu.
Že to tak nemůže být.