MichaelaH.

Prodej nepojízdného vozidla bez STK – jak sepsat smlouvu a jak řešit přepis?

Prodávám nepojízdné (z důvodu nefunkčního hnacího kloubu na poloose) auto bez STK.
Takže s autem ani neodjede. Jak se řeší v tomto případě přepis a co nesmí chybět ve smlouvě?

Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
cukrar

Nesouhlasím s některou odpovědí.
V kupní smlouvě by mělo být mimo jiné, popsáno, proč je vozidlo nepojízdné.
To že vozidlo nemá TK vůbec nevadí.
Naložíte na odtahovku, či vlek, dopravíte na STK? udělají evidenčku, dostavíte (nejlépe) se společně na přepis, uložíte značky do depozita (postaru) a nemusíte mít pojištění.
Změna vlasníka bude bez problémů.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ve smlouvě by mělo být uvedeno, že se jedná o nepojízdné vozidlo a bez STK. Že kupující byl seznámen s vadami, které vozidlo má.
Co se týče přepisu, tak na evidenční kontrolu odvézt na podvalu a při přepisu pokud nebude provedena STK, tak ti nedají nálepku, resp. ti nedají registrační značky.
Při přepisu-převodu musí být auto pojištěné.

Kryšpín

Možno napsat prodej vozidla na náhradní díly

Michálek1245

Určitě kupní smlouvu, kde je popsaná závada, kvůli které to nejezdí. Klidně i jako důvod prodeje napsat prodej vozidla na náhradní díly. Co se týče převodu, tak tam určitě být převod musí. A probíhá to vlastně klasicky jako kdekoliv jinde, akorát na evidenčku nedojedete po vlastní ose ale na panváglu. Nebo pokud to nechcete řešit, využijte třeba výkup aut Praha z webu https://autaku­pujeme.cz/vykup-aut-praha/ a ti to pořeší za vás.

cukrar

Při změně vlastníka nemusí být vozidlo pojištěno, pokud ho nechce provozovat, páč nemá technickou (tak ho provozovat ani nemůže) a zřejmě ho bude opravovat.

cukrar

Další hloupost…
Možno napsat prodej vozidla na náhradní díly
Právně je naprosto jedno, zdali auto prodán na ježdění, náhradní díly, převoz ovoce, sklad nářadí.
Vždy musí projít převodem. Navíc, prodává se auto a nemůžu kupce omezovat tím, že mu prodám vozidlo za jediným účelem.