no107064

prodej auta a přepis s plnou mocí majitele

Pokud mám plnou moc majitele auta a budu auto prodávat další osobě. tak musím ve smlouvě uvést moje iniciály, nebo oficiálního majitele? U přepisu budu taky udávat sebe nebo oficiálního majitele? Mám plnou moc od majitele na prodej i přepis.

Odpovědi
cukrar

Nelze plné moci kumulovat třeba na deset lidí v řadě.
Na úřadě budou chtít ověřenou plnou moc o osoby zapsané v techničáku.
Do smlouvy uvedete nacionále osoby, která prodává, dodáte větičku: zmocněn při prodeji pan No 107064 tedy Vy, a iniciály kupce. Páč vozidlo prodává majitel, ale k jednání zmocnil Vás. Na úřadě budete mít plnlou moc od majitele, že Vás zmocňuje. Kupec půjde s Vámi.

Lamalam

V kupní smlouvě musí být uveden prodávající a kupující.

autacek

Už jsi se ptal před třemi dny.

Prodávajícím je vlastník, nic na tim nezmění ani plná moc. Ideální je, pokud je vlastníkem osoba zapsaná v TP.

V kupní smlouvě, případně u podpisu bude uvedeno v zastoupení a plná moc bude tvořit nedílnou součást smlouvy.

U přepisu budeš muset mít od vlastníka a bývalého vlastníka plnou moc k zajištění přepisu a souvisejících úkonů, v papírech bude prodávající a kupující jak byl a bude zapsán v TP, to, že jej zrovna zastupuješ v TP napsáno nebude.