TheLuHoK

Jak to je s povinným ručením před přepisem auta? Musím se pojistit před koupí auta, nebo až po?

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak je to s povinným ručením před přepisem auta.
Budu kupovat auto a přepis bude vyřízen přes plnou moc.
Jak to je s povinným ručením – musím se pojistit před koupí auta nebo až po.
Jde mi o to že budu muset přejet cca 80km ale nebudu mít zelenou kartu.
A když bych chtěl pojistit tak potřebuju malý TP který dostanu až po koupi.

Jsem z toho zmatený.
Predem díky za odpověď

Povinné pojištění před přepisem auta.

Nejlepší odpověď
Hlada

Máš vadné informace. Pojištění je možné sjednat i na dálku předem bez potřeby předkládat jakýkoli doklad. Za žádných okolností s nepojištěným autem nikam nejezdi !!!

Další odpovědi
Dochy

Pro koupi zelenou kartu nepotřebuješ. Pro přepis na registru ano. Pro jízdu s vozidlem ano (ale je šance domluvit se s prodejcem, že Tě nechá jet na jeho kartu). Pro uzavření pojistky techničák fyzicky nepotřebuješ, jen informace z něj. Zelenou kartu Ti mohou vystavit okamžitě na pobočce pojišťovny (alespoň na některých), nebo poslat k vytisknutí e-mailem. Pojistku můžeš uzavřít s okamžitou platností (i s tím že pojistné splatíš do nějaké lhůty)

cukrar

Před koupí nikoliv, lae před registrací, či ježděním ANO.

Kryšpín

Bez zelené karty to je odvaha, může a také nemusí prodávající zapujčit na převoz zelenou kartu a OTP, kterou mu obratem vrátíte.

aliendrone

Někdo mi tu kdysi vyvracel, že je třeba PŘED přepisem vozidla mít zelenou kartu, jenže v Jungmannce buchta za přepážkou zelenou kartu nekompromisně vyžadovala jako nezbytnou podmínku k přepisu. (další je třeba evidenčka) Stál jsem hned vedle kámoše a vlčí mhu jsem neměl. Možná je to od kraje ke kraji, ale v Praze na tom trvají. A povinné ručení uzavřeš i bez na sebe psaných dokladů k vozidlu (jinak by ani přepis vozidla uskutečnit nešel). ;)