LHOLIS

Dobrý den, lzde prihlásit auto na jinou osobu než je uvedená ve velkém techničáku při odhlášce.Děkuji

Odpovědi
anonym

Zřejmě myslíš v polopřevodu-převádí se na koho a pak následuje přihlášení na tu osobu.
Tak to nelze. Nejprve přepsat na tu osobu a pak přepsat na další.
Popř. by snad mohlo jít sejít se tam všichni tři-původní majitel, ten v polopřevodu a ten na koho se má napsat a prohlásit na koho to bude.

Ar

Pokud jde o polopřevod tak to se bohužel Dědvševěd plete. Jde dortegistrovat na jinou osobu než je psaná v polopřevodu.
Majitel vozu je vždy jen jeden a nezáleží kdo je napsán v TP. Majitel je ten kdo má kupní smlouvu, že auto koupil.
Takže pokud jste auto koupil a jste napsán v polopřevodu a teď jste auto prodal dál, „novej ženich“ si může doregistrovat auto rovnou na sebe.

cukrar

Lholis,
pan A prodá vozidlo panu B. Splní zákonou povinnost a do 10 dnů nehlási do techničáku pana „B“. Ten ale prodá vozidlo panu C, ten pak D a třeba další…
Ten kdo je poslední majitel, třeba pan H jde na evidenci vozidel a musí mít smlouvu (bez ověření podpisu) mezi panem „B“ a panem „H“. OK?
jasné.
Není zapotřebí, aby páni B až G chodili na úřad.
Pochopil jste to?

LHOLIS

Ar: Přesně tohle jsem měl na mysli.Auto je odhlášené a v polopřevodu napsané na mě a přihlášení na jinou osobu. Známí mi dluží peníze a chce mi místo toho dát auto,ale ja ho nechci přihlašovat na sebe chci ho hned prodat dál. Takže teda podle vaších slov by s tím neměl být žádný problém.