lenikvlastik

Polopřepis vozidla

Dobrý den včera jsem koupila vozidlo pán mě říkal,že to je v polopřepisu,po­řádně nevím co to je,ale to je jedno co mě zarazilo bylo to,že v techničákách byl uveden jiny majitel než ten pán co mě to prodával.Ve smlouvě a v plné moci mám udáje pána co mě auto prodávala prosím poraďte co s tím mám dělat jestli auto jít přihlásit na sebe nebo to nechat být podle smlouvy vlastně to auto je moje,ale podle techničáku nebylo ani toho pána od kterého jsem to kupovala.Moc tomu nerozumím a nechci mít problémy a hlavně žádné pokuty.Děkuji za rady

Odpovědi
Deli

Auto v polopřepisu je např. když ho majitel dá do autobazaru, nebo když je majitel z jiného kraje atd. Prostě původní majitel je už odhlášen, ale ještě není znám nový kupující.
Divné je, že tam je jiný pán, než ten prodávající, možné to ale je. Vezměte kupní smlouvu, všechny papíry, co máte, doklad o evidenční kontrole vozidla ze stanice tech.kontroly, a jeďte na dopr.insperktorát. Pokud se budou měnit spz, tak vezměte staré sebou. Pokutu určitě nědostanete, pokud bude něco špatně, nebo chybět, poradí Vám tam.

cukrar

Lenko, i zde Vám dám stejnou radu, vezměte techničák před sebe a ozvěte se. Musíte mít smlouvu mezi osobou naposledy uvedenou v techničáku a Vámi.

Polopřevod je hantýrkou označována změna majitele. Prodejce musí vozidlo po prodeji do 14 dní odhlásit na jinou osobu. Tím započal úřední výkon změna vlastníka. Kupec již nemá lhůty na dohlášení…
Podle rady Deli Vám na evidenci nic neudělají.