Predmanzelska smlouva ( pro kamaradku ) . 🙂 Kdyz se chteji navzajem vzdat – ev. po rozvodu vzajemneho vyzivneho …

plus chteji , aby po sobe ani nededili , ale kazdy chce , aby svoji nemovitost zdedili pozdeji jejich deti. Muze tohle byt take v predmanzelske smlouve , nebo to musi byt zvlast napsana zavet ? Oba s tim souhlasi. Kam jit ? Diky. -iv-
Doplňuji:
Dr. Axl , jsou oba dosti moviti. kazdy si chce ale ponechat to svoje. Deti , budou detit , to je jasne , ze zakona. Ale muzou se oni navzajem zrici dedictvi navzajem po sobe . ? Oba to tak chteji. Aby to zustalo , to co maji ted jen jejich detem. Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nejlépe se poradit u nějakého notáře.

Další odpovědi
anonym

K nejbližšímu notáři, ten vysvětlí formu i možnosti. V zásadě mohou být v předmanželské smlouvě všechny podstatné souvislosti.
Má to jen jeden háček, vyloučení z institutu ze zákona neopominutelných dědiců, má svá pravidla. nedají se ignorovat a případná část dohody, která by byla v rozporu se zákonem, by byla neplatná a soudně napadnutelná.
Ad -iv-, právě, že okamžikem sňatku se stávají i tito manželé vzájemně zákonnými dědici.
Je to podmíněno oboustranným průkazným souhlasem, detailní formulaci a ost. podmínky sdělí notář.
Doplňuji:
P.S. Další případná polemika na diskuzi.

tom004

Myslím si,že předmanželská smlouva,a závěť,jsou dva právně rozdílné dokumenty.Ta první se týká jejich vypořádání při případném rozvodu.Závěť a dědictví,se řídí jinými zákony.Ale,je opravdu nejlepší,poradit se s notářem.

arygnoc

ať se neberou, ale spolu jenom žijí.
instituce manželství je vlastně jakási smlouva o vzájemné si pomoci a nároku na majetek toho druhého (společný majetek).

zbytečně si komplikují život.

když toho mají tak dost, tak určitě asi nebudou problémy s dělením dedičství.

žolik

To záleží jen na těch dvou kteří tu smlouvu chcou uzavřít notář,najít nejbližším okoli,pokud uzavřou předmanželskou smlouvu tak vše bude tak jak to uvedou.
Doplňuji:
Stačí Advokátní kancelář,Vše musí být potvrzeno notářsky.

Zdroj: žolík