Před 9 lety mi skončila podmínka, pokutu jsem zaplatil, a pořád mám záznam v rejstříku trestů. Jak mám postupovat?

Abych měl čistý výpis?

Odpovědi
Drap

A ptáš se na co?

iceT

Běž k okresnímu soudu v místě bydliště nebo tam, kde to máš nejblíž a požádej o výmaz nebo zahlazení. Oni si tě poznamenají a do dvou měsíců tě vyrozumí písemně. Všechno se dozvíš u soudu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=výmaz%20rej­stříku%20tres­tů

Rokio

Podat stížnost na policejní stanici, popřípadě na městském úřadě.

Pokud jsi se v podmínce osvědčil a vypršela, tak nemá ve výpisu z rejstříku trestů co dělat. Bude ale stále v opisu z rejstříku trestů.

Záznamy v opisu z rejstříku trestů by ti neměli škodit v běžném povolání, ani nejsou důvodem pro zařazení tvé osoby mezi recidivisty, pokud spácháš další trestný čin. Důležité je mít čistý výpis z rejstříku trestů.