luckáá

Dáváte najevo svůj vděk řidiči automobilu, když zastaví při přecházení přes silnici a dá vám přednost?

Když jdete přes přechod, kde není světelná signalizace, a automobil Vás pustí, dáváte najevo svůj vděk, třeba zvednutím ruky, nebo jdete, jakoby nic?

Nejlepší odpověď
Tassartir

udělám nějaké gesto

V dnešní době jezdí lidé jako hovada… Jsem rád a děkuji každému řidiči co zastaví. Co tak koukám tak já jsem asi desátý člověk co staví někomu na přechodu a to ještě na motorce.

Další odpovědi
da ny

udělám nějaké gesto

Vždy úsměvem a pokynutím hlavy řidičům poděkuji ;)

iceT

udělám nějaké gesto

Ano dávám, kývnu hlavou nebomávnu rukou, že vím, že mě pouští. Ale kolikrát je mi to na dvě věci, když protijedoucí řidič nezastaví…

talka

udělám nějaké gesto

Vždy a za vše poděkuji – i zde rukou.

briketka10

udělám nějaké gesto

Pokynu rukou a usměju se, oni / ony
mi taky pokynou a usmívají se na mě
též a není to vždy řidič autobusu, ale
jakýkoliv řidič 😁

quentos

jdu jakoby nic

Jak kdy, ale většinou nic: měla by to být přece samozřejmost – ten přechod tam nenamalovali pro srandu králikum! – a navíc je to, pokud se nemejlim, od jisté doby uzákoněno, že se stavět dokonce musí. Akorát že PČR nemá holt tolik zaměstnanců, aby je stavěla před každej přechod. Jó, to když náhodou ňákýho chlupatýho před přechod postaví, to najednou všichni stavěj jak diví…!!

ReHu

udělám nějaké gesto

Pokynu rukou.
Ne vždy, ale většinou ano.
Jako řidič někdy na chodce bliknu, aby šel a nečekal až zabrzdím před přechodem. Vždy to pochopili a šli 🙂

NeedHelp:(

udělám nějaké gesto

jáára

udělám nějaké gesto

Hlada

udělám nějaké gesto

Vždycky poděkuju zvednutím ruky. Zastavení si ale nikdy nevynucuju. Když jsem u přechodu sám, mávnu rukou, aby řidič nemusel zastavovat. Sám se zastavím na půl metru, což žádné auto nedokáže a při rozjezdu ze mne žádné plyny nevycházejí. Pokud řidič udělá i neúmyslně chybu, spěchal jsem zbytečně. Zdraví jsem nenašel na hnoji. Toto pravidlo nemám v oblibě.

Luxx

udělám nějaké gesto

cukrar

udělám nějaké gesto

Isarrix

jdu jakoby nic

bolak

udělám nějaké gesto

Dám, schovám ruku se vztyčeným prostředníkem jako gesto díku.