kokos23

Můžu být přemístěna na stejnou pracovní pozici někam jinam, mám-li ID a jsem před důchodem a v prac. smlouvě mám Prahu?

Jsem inv. důchodce. pracuji u firmy, která zaměstnává invalidy i zdravé lidi. V březnu bych měla jít do star. důchodu, ale ještě pár měsíců bych ráda setrvala zde. Vím, že mě firma nemůže vyhodit, ale ráda bych věděla, zda mě může přesunout na stejnou pozici někam jinam. V prac. smlouvě mám pracoviště Praha. Ale už na mě trošku tlačí, abych dělala na DPP. Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Místo výkonu práce lze měnit pouze v případě souhlasu obou stran.
Změna by musela být písemně → např. dodatkem k pracovní smlouvě.

Ale Praha je velká. Pokud budou chtít být nepříjemní, mohou Vás jeden
poslat do Uhříněvsi a další třeba do Radotína…

Na DPP nepřistupujte! Mohla byste odpracovat jenom 300 hodin,
pak až v dalším roce pro stejného, nebo hned u jiného zaměstnavatele.

Mc Merkurion

ivzez: … takže to co jsem myslel já se týkalo asi druhu práce, ne umístění …

Mc Merkurion

… platívalo, že mohli člověka přeřadit až na tři měsíce i na horší práci při zachování stávající výplaty … neuzavírej otázku, počkej na odpověď ivzez …

da ny

Těch pár měsíců, do odchodu do starobního důchodu Vás jistě v Praze nechají :)
Pokud budete dále pracovat, obávám se, že se budete muset se zaměstnavatelem nějak dohodnout. Vpodstatě mu spíše vyhovět.
Do 10 tisíc měs. příjmu pro něj budete „výhodným“ zaměstnancem, výpomocí na jedné pozici max, 300h v roce.
Zákon je jedna věc, praxe druhá…