Viktorie II.

Poznáte z popisu hudební nástroj či co to je?

Včera jsem poslouchala dva starší muzikanty a jeden z nich povídal něco o bubínku s blanou, na kterou byly připevněné koňské žíně. Řekl i název, ale já jsem si ho nezapamatovala.
Nevíte o jaký nástroj může jít?

Marci, ano, to je on. Pustila jsem si ukázku a zní to zajímavě.
Děkuji za odkaz.

Nejlepší odpověď
marci1

Fanfrnoch? 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fanfrnoch

marci1

Ad Viktorie II.: Ten název „fanfrnoch“ mi nějak zůstal znít v uších. 🙂