IVPA

Pozná se meteorit tím, že když se kámen rozpadne na menší kousky, mají tvar vybroušeného diamantu?

Dobrý den.Známí našel kámen a když do něho kopnul,rozpadl se na menší části a všechny kousky mají tvar diamantu.Jsou to přesné pravidelné řezy.Kameny jsou silně cítit po kovu.Doslechl se,že by to měl být vzácný meteorit.Může to být pravda???

Odpovědi
Kepler

Neznám takový jev, to do čeho známý kopl asi meteorit nebyl, ale některé horniny se rozpadat podle hladkých ploch můžou. Meteority se dělí na chondrity (kamenné), ty jsou nejhojnější a siderity (kovové železo-nikl), případně něco mezi tím. Bývají černé, očouzené a žárem otavené.

aliendrone

Podle těch krystalů uvnitř bych to tipl na nějaký druh geody. (šutr s dutinou uvnitř, obvykle s křemennými krystaly, ovšem i jinými minerály – beryl, zeolit atd. atd.)

BTW – vybroušený diamant (briliant) je umělá forma tvaru diamantu, vyvinutá speciálně pro využití jeho vysokého indexu lomu k maximální odrazivosti – tedy odleskům.