Avatar uživatele
Stříbrný

Povolení ke kácení stromů-ořezání 6 větví ??

Je potřeba povolení na ořezání 6 silných větví borovice.je to z důvodu že jsou těsně nad střechou a pod nimi porůstá krytina mechemm a zanáší se okapy.
koukal jsem na stránky MěÚ ale o větvích tam nic nepíší,pouze o celých stromech.
Doplňuji:
baghira: svatá pravda.Ekoteroristi jsou moc akční a zbytečně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Povolení není třeba, ale ze zákona je chráněn i tvar koruny. Takže při silném řezu může nastat problém.Mech lze odstranit, na okapy lze dát sítě. Takže co uvádíš nejsou nikterak velké důvody na silný ořez.
Doplňuji:
Tady není řeč o ekoteroristech, ale o tom, že z neznalosti lze poškodit celkem kvalitní strom. Ořez větví nevhodným způsobem může i rozhodit těžiště stromu, v jiných případech může být příčinou hniloby a později destrukce celého stromu. Je tu řeč i o tom, že majitel raději ořeže strom, než aby si koupil síťku do okapu která do něj zamezí padání listí (jehličí je taky listí) ,a mech na střeše sejmul. Mnohdy je totiž pro strom lepší ho říznou u země, než mu ořezávat větve a trvale ho poškozovat.
Popravdě - kdo se moc ptá, moc se dozví. A kdo umí, tak větve zkrátí tak, aby to nebylo jak pro strom nadměrné, tak aby zkrácení zlepšilo situaci okolo střechy.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jednou nás ty byrokratické předpisy a ten strach z nich zahubí. Pokud by to bylo na mém pozemku, prostě bych těch pár haluzí ořezal a ani by mě nenapadlo něco řešit.
Za chvíli budeme řešit, jestli smím bez povolení posekat trávník :( a za to beztak můžou ekologisti


Avatar uživatele

Já,když jsem potřebovala na svém pozemku porazit několik svých stromů, tak jsem dostala pokyny, že ve výšce 120cm nesmí přesáhnout obvod kmene 80cm nebo možná naopak ? Kdo to přijde měřit? S nějakými větvemi bych si nedělala problémy....
Doplňuji:
Pokud chceš na svém pozemku zasadit strom, nepotřebuješ žádné povolení, tak mi po letech nebude nikdo nařizovat, co si si tím stromem můžu nebo nemůžu podnikat.


Avatar uživatele
Stříbrný

klidně ořezat, kde není žalobce, není soudce. vy máte někoho kdo vás napráská?


Avatar uživatele

u kámoše na chatě jsme porazili strom i bez povolení. Prostě přerostl, vétve zasahovaly do střechy a narušoval. Bez problémů prošlo v celé osadě a i sousedi píchli.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

venkovan

Bohemico -
Tady nejde vůbec o to, co si na zahradě udělám a co ne, ale kdo mne ze závisti, vzteku bonzne. Ořezané - omydlené stromy v městech bývají nezřídka podnětem k šetření.
Takže jak tu cukrar píše - kde není žalobce, není soudce.
Otázka zněla -potřebuji povolení na větve - odpověď je - ne, ale pozor na možnost poškození dřeviny a na významné poškození koruny stromů.
Mimochodem - elektrikáři dostávají tam kde jsou šikovní úředníci nemalé pokuty právě za to, jak lidem ořežou stromy okolo vrchního vedení. Oni sice stromy mohou okleštit, ale nesmí poškodit strom nad nezbytnou míru.
A s tou výsadbou stromu - problém je v tom, že vysadíme strom kde se nám líbí a nedomyslíme jak vysoko a široko umí růst. A potom je problém s jakým úředníkem se setkáme.
Neboj - taky mne čeká něco udělat se stromy které jsem si jen "založil" a už jsou založené desítky let. Buď seženu někoho, kdo umí kořenovou clonu a vytvarovat část koruny a nebo se odstěhuji. Protože povolení na ty stromy u nás určitě nedostanu. Jsou zdravé, krásné a úřad nepovolí. A ničit je aby uschly to nebudu.

Avatar uživatele

anonym

U nás bonzáky asi nemáme. Celá vesnice ví, že jeden ze stromů na návsi vadí tím, že opadané listí fouká jedné babě rovnou do dvora. Povolení by nikdy nedostala, tak chodila se savem tak dlouho ke kmeni, až strom umřel. Pak už nebyl problém s likvidací. Zrovna v tomhle případě mi ta sousedská soudržnost docela vadila.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 787
Zlatý annas 588
Zlatý beer 515
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 379
Zlatý www 358
Zlatý Kepler 280
Zlatý marci1 276
Zlatý gecco 235
Zlatý quentos 188

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.