Avatar uživatele
TheCornell

Proč musím mít v autě náhradní žárovky, když zrovna u svého auta nemohu vyměnit ani jednu žárovku bez užití šroubováku?

Dobrý den, chci se zeptat na jednu věc co mi vrtá již dlouho hlavou a to jsou náhradní žárovky. Proč musím mít v autě náhradní žárovky, když zrovna u mého auta nemohu vyměnit ani jednu žárovku bez užití šroubováku. To je to samé jako kdybych měl rezervu, ale neměl klíč na odtažení a dotažení šroubů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3081 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

No, to neřeš, prostě toto říká silniční zákon a hotovo.
Otázku můžeš položit spíš směrem k orgánům, které toto nastavily, příp. vymáhají.
Docela by mě zajímalo, co by ti na to odpověděli policajti, kdyby ses jich zeptal při kontrole. Asi, že máš blbý auto nebo, že máš vozit šroubovák. 🙂
Ono, zase buďme upřímní, kolik lidí a nejen ženskejch by to zvládlo na autě, kde to jde i bez šroubováku. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Není co vrtat hlavou.
Zákon jasně říká, co je povinná výbava a k té krom žárovek patří i nářadí na opravu.
Náhradní žárovky – po jedné náhradní žárovce od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci (s výjimkou zvláštního světelného výstražného zařízení) a nářadí nutné k jejich výměně (vozidla kategorií M, N, T kromě jednonápravových traktorů, SS).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Povinn%C3%A1_v%C3­%BDbava_motorov%C3%A9ho_­vozidla

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

A co ti na tom vrtá hlavou ? Přibal šroubovák a máš po problému. Pokud tě zastaví policajti a nebude něco svítit, nenechají tě odjet, pokud závadu neodstraníš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

tak to jsi celkově v pytli, protože když Ti nebude svítit světlo, tak je to špatně. takže si vezmi do výbavy šroubovák a nejdříve se to nauč, nebo půjdeš domů pěšky až Tě lapí benga. nejde totiž jen o žárovky, ale i pojistky a někdo ani neví, kde jsou (ženy většina tipuji). nakonec někteří lidé mají náhradní žárovky, které do toho auta ani nepatří, stejně jako nemají klíč na kola, nebo prázdné rezervní kolo. já mám osobně v autě kufřík nářadí včetně el.zkoušečky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

protože to říká zákon. Jinak ty nevozíš šroubovák? To jsi jeden z těch co i kvůli píchlý gumě volaj odtah? Takovýhle věci by si každej měl umět na autě spravit sám.Proč platit nehorázný prachy za odtah a servis.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek