akcul123

Používáte masox, či maggi?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
redy

ne

Ale zeptám se babčiny 🙂

Další odpovědi
marci1

ne

Spíše bylinky – libeček, pažitku ap. 🙂

arachis

ano

bez masoxu ani ránu,jídla bez něj už nám nechutnají, maggi dávám jen když to chce ještě trochu dosolit

briketka10

ne

Ani jedno z toho je mi to odporné na chuť
nikoho neodsuzuju, někdo je používá do
omáček všude.

Kupuji si pouze zeleninový a slepičí bujón
od firmy Knorr.

da ny

ne

Maggi ani masox nepoužívám.
Někdy zeleninový a slepičí bujon. nemívám vždy po ruce (v mrazáku) silný domácí vývar (náročný) a bez nich jsou některá jídla „jalová“, tedy bez chuti :D
Někdy též „zdravější“ typ sypké přísady typu Podravka.

anonym

ne

Nepoužívám nic z toho ani já, ani nikdo jiný doma. Jen bylinky.

Elk

ano

Nepátrám co v tom je, ale bez masoxu to neno ono.

iceT

ano

masox moc ne,ale „hovězí,slepičí nebo zeleninový“ bujon Kucharek,a tekuté Maggi už dávno ne,to jaksi ztratilo na chuti,co si pamatuju jako malá.

anonym

ano

Jo,masox klasicky,když nemám svůj vejvar z kostí nebo masa,ale jen když chvátám,pak by to nemělo chuť,jen jak tu někdo píše,že používá zeleninovej nebo slepičí bujon,tak v tom jsou skoro stejný sračky jako v masoxu.
Ale polívka se dá udělat jen silým vývarem,jinak to nedochutíš.
Popř,dávám libeček,ale když vařím pro 30lidí skoro pravidelně,tak to bych těch bylinek musel mít plantáž!
Ale guláš umím udělat jen s pepřem a solí,bez masoxu.
Trvá to sice delší dobu,ale pak to stojí za to.

jirkajirka

občas

luckáá

občas

wertos1

ano

nikita007

ne

nepoužívám, ale jak už tady bylo řečeno.. občas zeleninový a kuřecí bujon od Knorru. Hlavně při přípravě rizota či kuskusu je to supr na dochucení.

GM

ne

Šidlo

ne

myslím, že zdravší je bio bujón alebo marmite (to anglické hnedé…chutí to skoro totožne ako maggi)