autacek

Používáte ještě Windows XP (v roce 2018) a není úžasné, jak se tento OS udržel dlouho?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak já používám v podstatě už jen systémy které windows v názvu nemají … na telefonech a tabletech android, na noteboocich a pocitacich bud mac os nebo linux ubuntu, kazdopadne vydrz windows xp je nepochybne uctyhodna. Ono je to dano i tim ze lide vlastne na operacni system velke naroky nemaji a windows xp by jim bohate stacili od ted jeste za pet let 🙂 vazne nedelam si legraci, nove verze nic zasadniho neprinasi, a to co od operacniho systemu uzivatel ceka umi windows xp a vyssi verze nepotrebuje pokud mu barevne podani nezpusobuje epilepticke zachvaty a i tehdy se da tema windows xp proste jen zmenit na jine. Nove verze windows vznikaji jen proto aby skrze ne mohl microsoft propagovat efektivneji sve ostatni sluzby predevsim ty webove jako cloudove uloziste napriklad, nedomrlý vyhledavac ktery vizualne kopiruje google jak to jen jde ale kvalitativne na nej nema ani zdaleka a tak podobne …

Další odpovědi
Klaproth

Nepoužívám žádné Windows.

ivzez

Jj, Windows XP mám v jednom notebooku,
v druhém je asi nahradím některým Linuxem
(ještě uvažuji o Win7 nebo 10).

Emefej

Nepoužívám, nikdy nepoužíval. Ano, je to úžasné.

magorvkleci

XP jsou jedna ze tří nebo čtyř povedených (rozuměj doladěných a jakž takž funkčních) verzí Windows. MS oproti svým prohlášením loni (v květnu 2017) vydal kompletní servisní balíček SP3 … takže jsou na starších strojích použitelné dál. Protože spoustě lidem beztak rozumně stačí hardware a sotware, který fungoval už v roce 2001, tak mě to až tak neudivuje.

dubraro

Pravidelně je již nepoužívám, ale mám připravený jeden virtuální stroj s Windows XP a Office 2003 pro případ potřeby. Některé starší ale stále užitečné aplikace již na Windows 10 neběží nebo mají problémy.

luckykubrt

Na tomhle počítači zrovna XP mám. Na druhém PC jsem měl Win7, které byli taky dobré, ale updatoval jsem na Win10 a asi po roce jsem se nemohl dostat do systému. Kdybych si mohl vybrat vrátil bych se zase k Win7, protože byli kvalitnější než XP. Nechal jsem se zlákat na update zdarma, ale ještě není Win10 ve finální fázi, kdy by běžel bez chyb. Samozřejmě, kdybych nechtěl být online a stačil by mi ke hraní DOOM klidně bych nainsloval i Win98… ten byl taky skvělý. 😉

Muffz

Odladěnost XP je vskutku fascinující. Já jel na XP dlouhou dobu, přecházel jsem na 7 až po nějakých dvou letech jejich existence a před Vánocema jsem přešel na Win10 a zatím si nemůžu stěžovat. Vyhnul jsem se těm otřesným verzím OS Vista a 8/8.1 velkým obloukem. 8.1 jsem byl nucen používat v práci a bojovali jsme co chvíli.
Ve školách a jiných institucích se stále setkávám s XP kvůli HW a jedou obstojně. Na druhou stranu pokrok nezastavíš.

Jiří Bohumil

Používám na chatě na PC z roku 2004 a zatím bez problémů a nehodlám měnit.
Na NB doma mám W 8.1 a jsem s nimi celkem spokojen. Upgradoval jsem je na W10, ale po problémech, které jsem si tím způsobil, jsem se, v době možné, vrátil opět k W8.1 a „jedu“ na nich, opět bez problémů. A oproti W10 mi i víc vyhovují. Používám obrazovku s ikonami a zástupci (jako bylo u W7) a zdá se mi to praktičtější než „placky"u W10. Ale to je na zvyku.
V mých začátcích, na PC XT a AT, jsem používal MS DOS a "dělal“ si .bat soubory pro obsluhu a spouštění aplikací a dodnes na to s nostalgií vzpomínám.:-)))

cochee

Používám na obou dvou PC, na kterých dělám (a přichystané jsou i na záložních PC). PC, u kterého nyní sedím, by sice zvládl i W7 (má na sobě i COA štítek pro W7 po předchozím majiteli), přesto mám XP. PC v mém domě, kde nyní nebydlím, je staršího data – W7 jsem na něm měl, jely dostatečně slušně, ale z důvodu částečného hardwarového poškození na něm mohu mít jen 1 GB RAM a to je spolu s jednojádrovým procesorem málo, Win7 se nekorektně vypínaly. Vrátil jsem XP. Ale hlavní důvod u obou PC je ten, že má levná, malinká a naprosto funkční laserová tiskárna a starý naprosto funkční scaner nejsou ve Win > XP podporovány (podporu u GNU/Linux jsem nezjišťoval).

jáára

XPéčka jsou pohřbený u rybízu. Never more!