agentpv

Používá se v AJ časová spojka AS, či WHILE v otázkách: „Did you see her as you left?“?

Odpovědi
quentos

Jak kdy, záleží na situaci.
V otázce v příkladu je především chybný čas, takže by tam nešla ani jedna z nich.
Buď:
Did you see her WHILE you WERE LEAVING? (tedy zatímco, kterážto spojka se v min. čase pojí s průběhem)
Nebo:
Had you seen her before you left? (s posunutým významem, tedy „než jsi odešel“) – co přesně bylo tou otázkou v příkladu zamýšleno?

agentpv

Šlo mi o minulý prostý čas: Viděl jsi ji, když jsi odešel? – ale snažím se zatím marně pochopit rozdíly mezi AS – WHILE – WHEN a pořád mně to nasměrovává do minulých souvětí, vět hlavních a vedlejších… a tady mám mezery v JČ, takže se ani v AJ nechytám.

quentos

Právě že nechápu ani tu českou verzi. Buď ji mohl vidět, NEŽ odešel, nebo KDYŽ ODCHÁZEL. „Když jsi odešel“ naznačuje spíš, že odchod byl potom, tedy: „Did you see her after you had left?“