Avatar uživatele
honza19hk

Použití ochranného rámu vozidla.

jde o to,že když se dotyčný vyseká,auto se nezdeformuje tak jako bez výztuh. Oficiálně se to používá na rally,je to vlastně konstrukce z trubek uvnitř vozidla,chrání řidiče před vážnými zraněními např při převrácení na střechu nebo nárazu do stromu.

jde o to jestli by se to mohlo používat normálně v autě na silnici,způsobilém k provozu-tzn platná STK,zaplacená pojistka atd…prostě normální auto jen s tímto rámem.
Doplňuji:
inspiroval mě totiž tento článek : http://www.no­vinky.cz/auto/292304-adam-zachranuje-opel-v-zeneve-bude-i-rallye-special.html

nicméně jezdím rally jak tu naši tak zahraniční,takže o rámech také něco vím,jen jsem nikdy nymslel na to jestli to jde namontovat legálně do auta do normálního provozu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, RedC22 před 4087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Radovan M

Kdysi jsem se o to v rámci tuningových úprav zajímal a není to možné. Tedy teoreticky jo, jsou 3 možnosti:

  1. vyrobíte si svůj rám, necháte si ho homologovat německou firmou TUV nebo DEKRA – ti homologují věci na dopravní prostředky pro EU… Tato možnost by ale moc „běžná“ nebyla, nejedná se o levnou záležitost… navíc zaplatíte částku (řekněme půl milionu) a oni Vám řeknou zda ho schválí nebo ne
  2. Seženete si homologovaný rám (s homologačním listem a vyraženým číslem) a potvrzení od výrobce vozu že ho v daném vozu můžete použít (pokud se jedná o Škodovku tak se to ještě dá, se zahraničními značkami to bývá horší)
  3. vyrobíte si rám, vyrazíte na něj nějaké číslo v kroužku (číslo země kde byl schválen) a asi 8 dalších čísel za něj, stáhnete si nějaký homologační list na netu, upravíte si ho podle sebe a řeknete že jste to takhle koupil… legální to ale není… =)

Tudíž podle mě je to celkem nereálné, vím že kamarád s favoritem měl na technické problém už kvůli trubce kterou si navařil mezi motor a karoserii jako výztuhu. V zákoně je to formulované nějak jako že byste při havárii měl „výhodu“ nad ostatními nebo tak něco… prostě sr**ka. Zmiňovaný Ariel Atom a jiná sportovní auta rám mají právě homologovaný, takže ho mít mohou… Sám bych pro rám klidně byl, zejména pokud se jedná o starší auto, tady na silnicíh nikdy nevíte… Přeji hodně úspěchů =))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Ariel Atom…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek